Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisok, mikor ereztete...

Friss jogsisok, mikor ereztetek hogy magbiztosak Vagytok?

Figyelt kérdés
Hogy már nem fura érzés hogy vezetni Fogsz, egyedül elmersz indulni messzebbre is stb
2020. dec. 30. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Érezni már - tévesen - 5-10 000 km környékén éreztem, a valódi rutin jóval később lett meg. Egy két év alatt.
2020. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Soha ne légy túl biztos magadban! Ugyanakkor önbizalom nélkül még az udvarból se tolass ki!

Egészséges önbizalom...az kell!

Balesetmentes kilométereket kívánok!

(Személy szerint 21 éves jogsival és egy jókora balesettel a hátam mögött már sosem leszek olyan hejdemagabiztos... Bíznod kell a többi közlekedésben résztvevőben, különben nem megy.)

2020. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

A keresztapám nekem anno annyit mondott: "Az a fontos, hogy mindig oda is érj, ahová elindultál."

Magabiztos voltam 1 év vezetés után, aztán észre tértem és óvatos is lettem. Mindkettő kell. Magabiztosság és óvatosság.

2020. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Kellett fél év jogsi szerzés után. Igaz, úgy hogy minden nap vezettem Bp-n. Nagyon sokat hibáztam, de tanultam belőlük.
2020. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egy jó fél év kellett mire úgy éreztem hogy teljes mértékben irányítani tudom az autót
2020. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Eleinte nagyon is magabiztosnak ereztem magam, belementem olyan helyzetekbe, amikbe mostmar nem. Ha parszor megcsuszik az auto, megdobja a padka, utana ovatosabb leszel, bar ezt a fazist inkabb hagyd ki. Csak a szerencsen mult parszor hogy nem lett belole semmi baj, es a kocsi is ep maradt, masokat sem veszelyeztettem.
2020. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Mivel jó oktatóm volt már a legelső méteren se volt gondom. Rengeteg tapasztalat az első 1-2 ezer Km-en volt, utána egyre kevesebb. A tanulási szakasz véglegesnek mondható szintje olyan 10-15 ezer körül. Onnantól már csak hangyányi dolgokat tanul az ember. Persze attól is függ merre jártál ez idő alatt, mert két falu közötti 4Km-es szakaszon is le lehet ezt vezetni, csak az tapasztalatot nem ad.
2020. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Az elején nagyon is magabiztos voltam de csak ismerős terepeken illetve kihalt lakott területen kívüli utakon. Nagyobb városokban, ismeretlen kanyarokba, szerpentineken elszállt még a magabiztosság. A 6-os válaszolóhoz hasonlóan én is belementem sok necces helyzetbe amibe nem kellett volna, lakott területen belül 80-al mentem, azon kívül 120-150. Ez addig tartott míg el nem csaptam kb 120-as sebességgel egy kutyát, azóta a magabiztosság mellett megfontolt is lettem.


Ma (lassan 3 éves jogsival a kézben) már mindig az út- és látásviszonyoknak megfelelően és vagyon- egészségvédelmi szempontokat figyelembe véve közlekedem. Az ismeretlen helyeken fellépő kisebb félelem elszállt és már szinte sehol sem hibázok. Ezek teljesüléséhez nekem 1 év kellett. Magabiztosság mindig legyen én azt mondom de nagyon fontos kiegészítő elem a megfontoltság mert ha az nincs abból előbb-utóbb baleset lesz....

2020. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A vizsgán elsőre átmentem, de nagyjából magabiztos csak úgy 3 év után lettem, mert az első 6-8 évben keveset vezettem.

Szóval, ezt nem annyira időben, mint kilométerben kell mérni. De azért az eltelt idő is segít, elmúlik az "újdonság varázsa".

2020. dec. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kb 1 hèt utàn vezettem nyugodtan, mikor nem azon kattogtam hogy jaj ne törjek össze senki... màra van egy kis rutin, de vèr profi 10 èv múlva leszek...
2021. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!