Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Robogóhoz milyen bukósisakot...

Robogóhoz milyen bukósisakot vegyek?

Figyelt kérdés

45Km/h a vége autóúton is mennék vele

Még egy kérdés az M0 autóút vagy autópálya


2020. szept. 14. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az M0 főleg autóút, de a táblákat figyeld. Én tutibiztoa nem mennék fel 50-es robogóval az M0-ra, de még egy 70-80-as korlátozású gyorsforgalmira se.


Olyan bukósisak kell, ami ECE-szabványt megkapta. Általában a bukósisak hátulján, illetve az állpántnál van feltüntetve. Ezen kívül kb mindegy, én személy szerint zártat vennék, mert én nagy becsben tartom a mandibulám meg a fogsorom. Esetleg valamelyik nyithatót, de abból a drágábbat, mert az olcsóbbak nehezek, szar a mechanika, akad, két kézzel kell, stb. Érdemes rendes motoros boltba elmenni, ahol tudnak segíteni a típusban, méretben, fejformában stb.

2020. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Autóútra fel sem mehetsz egy 50-es robogóval...


Egyébként én rendes zárt sisakot hordtam robogón is. A fejem nekem fontos.

2020. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Robogóval sem autópályára, sem autóútra nem hajthatsz fel. Ha lenne jogsid, akkor tudnád. Legalábbis tudni kellene.

Sisakot meg nem robogóhoz, nem simsonhoz, nem kawasakihoz, enduróhoz, chopperhez veszel, hanem a fejed védelmére! Lehet, hogy a normális sisak drágább, mint a rotyogód, de azt vehetsz másikat. Fejet nem.

2020. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabály csak annyit ír, hogy bukósisak. Nem részletezi tovább.

Bizonyos szabványoknak meg kell felelni, de magyarországon nem is lehetne forgalomba hozni olyat ahol ez hiányzik.

Amit mindenképp kerülj:

-EU-n kívüli vásárlás (pl kínából rendelés), az tuti nem fog megfelelni, vagy ha mégis hazodnak akkor az életeddel játszol.

-Ismeretlen eredetű használt sisak: Hacsak nem valami megbízható ismerőstől van aki biztosan nem esett és kevesett használta akkor nem szabad megvenni. A benne lévő anyagok el tudnak úgy öregedni, hogy nem lesz látványos. Ahogy az sem mindig látszik, ha estek vele, pedig egy sisak- egy esés.


Innentől a sisak kialakítása más csak rád van bízva.

Eleve egy robogót nem hatalmas sebességekre, vagy több órás túrákra szántak ahol annyira fontos a kényelem és a szélzaj csillapítás.

Viszont én sem adnám egy zárt sisak alá.


Szerintem menj be egy simpatikus szaküzletbe és próbálj végig párat, ami a pénztárcádnak megfelel. Ott jobban el tudod dönteni mi az amire szükséged van és mi az amire nem.

2020. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!