Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor hogyan kanyarojak...

Most akkor hogyan kanyarojak jobbra?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés inkább lelkisegély témakörbe tartozik. Ma kicsin múlt, hogy nem baleseteztem. Teljesen az én hibám volt ezzel tisztában vagyok. Adott egy országúti szakasz, beletorkollik egy kis út mind a 2 oldalán kukoricás. Az országút persze enyhén kanyarodik. Magyarán max úgy látok el balra biztonságos távolságba, ha kigurulok a sávra. Teszem ezt úgy, hogy nem ritkán mennek itt 140-nel. A mai szituáció is ez volt. Kigurultam az úttesthez kicsit jobbra kanyarodva. Kinéztem balra nem láttam semmit jönni. Megindultam és mikor már az autó fele kintvolt a sávon akkol pillantottam meg a mögöttem érkező nagyjából 120-szal érkező autóst. Ekkor már megálni életveszély lett volna tehát beletapostam amit csak birt az 1,5. Szerencsére a másiknak volt lélek jelenléte és ki tudott került és szemből sem jött semmi.

2020. aug. 6. 12:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, van benne pár elírás. Telefonos pötyögésben nem vagyok a legjobb.
2020. aug. 6. 12:06
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit kiteszed az elejét és rögtön visszarakod hátramenetbe hogy gyorsan vissza lehessen toltani ha jönnek.
2020. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább úgy próbálnék kifordulni, hogy az út szélére kerüljön az autó, így talán akkor is ki tud kerülni, ill. nem jön belém, ha szemből is jönnek.

Amúgy bírom az ilyen ökröket, nyomják neki 120-szal, 140-nel, aztán pofáznak, hogy kihajtottak eléjük. Gondolom, ha 90-nel ment volna ez az autós is, sokkal kevésbé lett volna veszélyes az a helyzet.

Esetleg annyit megér, hogy jelezd az út fenntartójának a problémát. Talán kitalálnak valamit.

2020. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Őszinte leszek veled, én inkább keresnék egy biztonságosabb bekötőutat az országútra. Inkább, minthogy vakon kelljen kikanyarodnom.
2020. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
De ha eltöröd a kilátást akadályozó kukoricákat, az is megoldás.
2020. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy volt teljesen a te hibád. Nem autópálya volt, ha kukoricásból fel lehetett rá hajtani, vagyis nem lehetett volna ott 120-szal menni.

Ha máshol nincs kihajtási lehetőség, akkor bizony kénytelen vagy ott felmenni.

Ha jobbra ellátni, akkor annyit tehetsz, hogy olyankor mész ki, amikor jobbról nem jönnek, hogy ha megint jön egy kergebirka balról 120-szal, akkor ki tudjon kerülni. És persze, kihajtás után figyeld a tükröt, és szükség esetén azonnal húzódj az út szélére, annyira, amennyire még biztonságos.

2020. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!