Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Analóg menetíró esetében a...

Analóg menetíró esetében a tachográf korongra fel kell vezetni a napi rendszeres pihenőidőt vagy ezt miként kell igazolni ellenőrzéskor?

Figyelt kérdés

Munkaidő letelte után ki kell venni a napi pihenőidőt ami bele kell férjen egy 24 órás ciklusba.

De ha én pl tudom 16 órát fogok pihenni, mert tudom, később kell felvegyem a munkát másnap. Analóg korong - 24 órás korong - esetében így a korong nem maradhat a menetíróbán,mert több mint 24 órát fog írni.


Ez esetben tevékenység igazolás kell, vagy minden egyes nap elindulás előtt az új korongra fel kell vezetni, hogy előtte mettől-meddig voltam pihenőn?


Esetleg ilyen esetben munkaidő után mindenki kiveszi a korongot, a napi pihenőt már nem íratják rá? Mert ez így elég érdekes, ugyanis akkor a 24. órában figyelnem kellene a pihenőidőben, hogy korongot cseréljek, nehogy "túlírás" legyen.



#tachográf korong #analóg menetíró
2020. júl. 25. 17:10
 1/9 A kérdező kommentje:

De ha csak szimplán kiveszem percre pontosan a napi rendszeres pihenőidőmet és az pont a 24. órában kettyen le, az sem életszerű, hogy majd az utolsó másodpercben veszem ki a korongot, nehogy ráírjon a korábbi adatra.


Pl aki a tehergépkocsiban veszi ki a pihenőt, munkaidő után egyből kiveszi a korongot és csak induláskor teszi be a következőt pl 11 óra múlva?

2020. júl. 25. 17:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Van gki-m , vizsgán így kellett: [link]


Kézzel kihúztam 11 óráig a pihenőt.


Tehát egy korong 24 órát van benn, kiveszed pihi előtt és másnap másik, ami ki van húzva az induláaig. Így tanítják. Max. pontos lett a gépi vizagán a tachos is. :)

2020. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos nem használom, megvan mindenem de még kb 100 km-t sem vezettem. Most próbálom az ismereteket frissíteni. Köszi!!!
2020. júl. 25. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Bővebb infó. Aetr Kamionos csopi, gyere be,kérdezz bármit.
2020. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2020. júl. 25. 22:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Munkaidő után miért kellene ki venni a korongot?

Pont aza legjobb ha benne van és 24 órát húz rá, ez az egyértelmű .

Én évekig korongossal dolgoztam és minden nap reggel 6 órakor cseréltem ki.

Azon bármilyen rendőr pontosan eltudott igazodni és sose volt e miatt probléma. A francia , a német és cseh rendőr is többször kontrollált és jó volt. Egy 24 óra alatt csak egy korongot használhatsz .

2020. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6! Csak ilyenkor mikor zárod a napot? Ha minden reggel 6-kor kezdesz, pontban 6 óra 00 perckor kell kikapnod a korongot, különben ráír a legelejére, ahol kezdted. Egy elkésett napon ez már egy bukott korong.


Ha meg hamarabb veszed ki a köztes időt mivel igazolod?

2020. júl. 26. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell csinálni ahogy a 6. írja.
2020. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De nem érek oda? Tudom, hogy eltelik a 24 óra?
2020. júl. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!