Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tele zöldnèl mindig lehet...

Tele zöldnèl mindig lehet egyenesen menni?

Figyelt kérdés

sztem nem mindig, de tegnap bajba voltam.a stefániáról mentem mogyoródi útra balra tarva. èn voltam az elsö, a burkolati jelet nem nèztem... a lámpa teli zöld,èn meg átmentem.

illetve: vácin mentem kiegèszítő zöldet mutat rendes lámpa piros.a zöld eltünik. ha átmegyek mert baleset lenne a satuzásból, büntetnek?


2020. júl. 10. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ha tábla vagy útburkolati jel tiltja, akkor nem.
2020. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Átmehetsz, ha nem jön semmi, ilyenkor a szemből kanyarodókat kell figyelni és a gyalogost amelyik útra kanyarodik az autó. Már láttam olyan kereszteződést ahol telezöld volt és a 'nyilas' lámpának felelt meg. Van mikor a lámpa fölött van a nyíl, itt nem volt. Úgy már én is jártam, hogy a kiegészítő lámpa hirtelen kialudt, de tovább mentem, mert veszélyes lett volna lefékezni.
2020. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a kiegészítő eltűnik, ne satuzz
2020. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha más jelzés eltérően nem rendelkezik, balra, egyenesen vagy jobbra haladhatsz tovább, de az első esetben elsőbbséget kell adnod a szemből érkező forgalom részére. A Stefánia útról a Mogyoródi útra egyenesen mész át, bár persze van egy minimális bal ív, de ettől az még nem egy kanyarodó manőver. A szemből balra kanyarodók keresztezik az utadat, figyelni kell rájuk, de elsőbbséged neked van. (Inkább a kereszteződés után kell észnél lenni, hamar vége a külső sávnak, ráadásul a szemből két sávba felfejlődő kocsisor átlóg a sávodba.)

2. Kiegészítő zöldnél soha nem satuzunk, hiszen hiába nincs utána sárga fázis, a lámpaprogram úgy van kiszamolva, hogy biztonságosan el tudd hagyni a kereszteződést.

2020. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itt a helyszín: [link]

a besorolás rendjét jelző táblán egyértelműen látszik, hogy szabad egyenesen menni.


A másik esetben nyilván nem büntetnek, nem lehetsz látnok, ha 1-2 másodperccel előtted eltűnik a kieg. lámpa, akkor esélytelen lenne megállni. Sok országban ezt úgy oldják meg, hogy a lámpaváltás előtt pár másodperccel villog a kiegészítő lámpa és így van esélyed megállni.

2020. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ez a kereszteződés szerepelt szalay isti videójában :D (Budapest legveszélyesebb kereszteződései)
2020. júl. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jah azt en is láttam. 1 napos jogsivan, 4 kereszteződès megvolt....

am tabla nem tiltotta csak a burkolatot nem láttam....

2020. júl. 10. 19:13
 8/9 A kérdező kommentje:
jah üres volt a placc körülöttem igy ment a satu... ha valaki lett volna mögöttem mentem volna át....
2020. júl. 10. 19:13
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan átmehetsz ilyen esetben, bele van számolva a lámpaprogramba.
2020. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!