Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent ez a tábla ha így...

Mit jelent ez a tábla ha így van kint?

Figyelt kérdés

Kör tábla

fehér alapon piros kör

kiegészítő tábla:"Kivétel célforgalom"

Na most addig megvan hogy mindkét irányból behajtani tilos.

de ha van alatta ez a felirat, akkor az pontosan mit jelent.

ha megyek egy állás interjúra tehát az a cél hogy én az adott szakaszon belül van valami dolgom akkor bemehetek.

ha pl nekem az a célom hogy leparkoljam az autót, akkor elméletben én bemegyek leteszem az autót majd gyalog tovább megyek.

Az már viszont nem megengedett, hogy van az út elején és az út végén egy ilyen jel,és átmegyek úgy hogy nem volt se megállás se semmi, hanem "Céltalanul" áthajtok.

(lehet fura a kérdés, még csak most tanulom ezt.... )


2020. jún. 22. 21:31
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

Ha az adott szakaszon akarsz parkolni, akkor is célforgalomnak minősülsz.

Ezzel a megoldással leginkább az áthaladó forgalmat akarják csökkenteni, ahogy írtad is az utolsó bekezdésedben.

2020. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
86%
Igen. Nem veheted igénybe autóval az útburkolatot, ha csak az uticélod nem ott található.
2020. jún. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Igen, az átmenő forgalmat akarják tiltani ezzel.

A gyakorlatban semmi súlya nincs egy ilyen táblának, a vezetők nagy része letojja, mert kb. ellenőrizhetetlen és minimális a büntetés esélye.

2020. jún. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs ott konkrét cél pl, ,valamelyik épületben,házban,objektumban,akko nem kéne arra menni,és ot parkolni.
2020. jún. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

4-es! KRESZ szerint nem egyértelmű, hogy ez cél vagy sem. Sokszor az emberek nem lazaságból, önzésből nagyképűségből várakoznak nem teljesen szabályosan, hanem kényszerből.

Ha a kérdező bárhol máshol parkolhatna, akkor bárhol máshol parkolna. De pl. Pesten sok olyan hely van, ahol akár fél órát is keringhetsz, mire helyet találsz, még a fizetős részeken is.

Ha célforgalomra korlátozott utcában talál csak lehetőséget, akkor mit tegyen?

2020. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy nem ellenőrizhető. Ez nem igaz, mert kamerával és élőerővel is megtehető, rövidebb szakaszokon mindenképpen. Én már láttam például Ecseren így vadászni a rendőröket.
2020. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az áthajtás kamerával valóban megoldás lehetne, de szerintem nem sazbályos.

Ami pedig a helyszínen lévő rendőrt illeti:

- Nem látta a behajtanj...

- a patikát keresem...

- itt az nincs...

- nem is volt soha...

- nem.

- nekem úgy mondták...

és kész

2020. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!