Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miert nem allnak meg az...

Miert nem allnak meg az autosok a zebranal?

Figyelt kérdés
Megyek,megyek. Atakarok menni a zebran, 10-15 auto elmegy elottem. Le lepek az uttestre, es meg ugysem, sot meg nekem mutogatnak h mi a fszt csinalok. Miert? Mert at akarok vegre menni negyedora varakozas utan? Hat bsszameg, ezentul majd en fogok nekik megallni hogy menjenek csak nyugodtan nem ???! Es az a legviccesebb az egeszben, higy rendor szrik ra, meg o is elmegy elottem. Miert? MIIIEEERT????

2020. jún. 22. 13:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
14%
Ja, és a gyalogosok nem csoportosan haladnak át, hogy minél előbb mehessen az autó, hanem fülhallgató a fülben, szépen lassan egyenként átmennek nagymamás tempóban.
2020. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Az oke, hogy minden sarkon megallni meg milyen ez mar az autosoknak stbstb.... De konyorgom.. itt ez az egy zebra van. Es nehogymar, ahol nekem van elsobbsegem meg en erezzem magam kellemetlenul mert en ott orakig varok hogy megalljon egy autos is!
2020. jún. 22. 14:32
 13/31 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ezt megértem, én mindig átengedek mindenkit akinek elsőbbsége van, amint már írtam, de másokon nem tudok változtatni, bocsi. Ha keresed a szemkontaktust a vezetővel, akkor valószínűbb, hogy átenged, mintha csak nézelődnél össze-vissza és várnád, hogy valaki megálljon.
2020. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Sajnalom, igazad van. Bunkok az emberek, ennyi.


Szemezek veluk, ahogy irtam is hogy latom hogy neznek engem mint a befott, es megis mennek tovabb. Ezt nem ertem, hogy ezt miert csinaljak .

2020. jún. 22. 14:50
 15/31 A kérdező kommentje:
Na mindegy.:)
2020. jún. 22. 14:51
 16/31 anonim ***** válasza:
26%
itt mindig, mindenki jegáll.(Újbuda)
2020. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
56%

Az tény, hogy a gyalogosnak a KRESZ szerint csak akkor van elsőbbsége, ha már lelépett az útra.

21. § (7)

"A kijelölt gyalogos-átkelőhelyEN ÁTHALADÓ gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van."

A gyalogos-átkelőhely az úttestnek az a része, ami a mindkét irányba néző kék táblák között van. A járda nem tartozik a gyalogos-átkelyőhely területébe, ergo a járdán várakozó gyalogosnak nincs elsőbbsége.

Ettől függetlenül, autósként én általában átengedem a várakozó gyalogost, mert:

- lehet, hogy egy rendőr lát, és szerinte nincs igazam, aztán sok drága ajánlott levélbe meg okmánybélyegbe kerül a rendőrséggel levelezgetni, mert ha egyszer valamit eldöntöttek, onnantól már addig csűrik-csavarják a dolgot, hogy mindenképpen rosszul járjon az ember.

- ha valami birka lelép közvetlenül elém, nem törődve a KRESZ azon előírásával, hogy: "A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.", akkor elég sok kellemetlenségnek nézek elébe, az ügy végkifejletétől függetlenül.

Gyalogosként viszont csak abban az esetben élek az elsőbbségemmel, ha túl sokáig kellene várakozni az út szélén. Ha csak pár kocsiról van szó, akkor az úttesttől pár lépésre várakozok, hogy ne is lassítsanak, mielőbb elhaladjanak. Abból a meggondolásból kiindulva, hogy nekem nem kerül semmibe megállni, egy autónak viszont igen.

2020. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Szoval akkor ennyibol a gyalogosatkelohely is csak egy vicc, csak ugy random oar hlye felrajzolta, mert mindig az autosnak van igyis elsobbsege, meg ott is ahol muszaj LENNE megallnia.
2020. jún. 22. 18:43
 19/31 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy vicc. Értelmezd, amit leírtam.

Ameddig a járda szélén álldogálsz, addig nincs elsőbbséged. De amint leléptél - úgy, hogy nem sodrod magad (se mást) életveszélybe -, onnantól már neked van elsőbbséged. Aki nem enged át, az ugyanolyan szabályt nem ismerő v. szabállyal nem törődő személy, mint az a gyalogos, aki birka módra féktávon belül a kocsi elé lép, és meglepődik, hogy kirepül a cipőjéből.

2020. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Részben mert nekik ótójuk van, ami bivaly erős, és nem tudják használni a féket.

Részben azért, mert már volt, hogy el akarták engedni az embert a zebrán, de az engedte inkább el őket, azaz visszadta az elsőbbséget, így ezt a ping-pongozást megunták.

2020. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!