Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt a dudát azért kaptam mert...

Ezt a dudát azért kaptam mert túl korán soroltam be?

Figyelt kérdés

Az M0-áson mentem Budapest felé, a Megyeri hídon voltam, és talán már kint volt a 80-as tábla meg enyhén kanyarodott is az út.Itt a külsőből bementem a belsőbe, mert Budapest felé akartam menni, és nem Budakalász felé (a külső Budakalász felé visz a végén)

Belenéztem a tükörbe, messze volt egy autó a belsőben, úgyhogy besoroltam.Pillanatok múlva mögöttem volt (biztos, hogy nem 80-al jött és nem is 110-el) hosszan rám dudált, és jobbról megelőzött, közbe beintett mikor mellettem volt aztán visszajött elém a belsőbe.

De úgy mintha kb. irányváltásra kényszerítettem volna, vagy nem tudom, pedig egész biztos hogy messze volt mikor én sávot váltottam.

Úgy azt beismerem, hogy talán kicsit korábban soroltam be mint lehetett vagy kellett volna, de az azért volt mert nem tudtam hogy még olyan sok van mielőtt szétválnak a sávok (kb 500 méter)

Meg egyszer alig akartak beengedni mikor még nem tudtam,hogy így szétválnak a sávok, ezért akartam most időben váltani.

Kezdő sofőr vagyok, építő jellegű kommenteket várok, nem kell elküldeni a francba ha a másiknak volt igaza, én elismerem, és tanulok belőle.

Csak erre tudtam gondolni amivel felbőszítettem az illetőt, de ha esetleg lenne más ok is akkor ha van rá tippetek érdekelne, mert mint írtam legalább tanulnék belőle.



2020. jún. 20. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődjél vele. Azért dudált le, mert megakasztottad a ritmusában és ezt nehezen viselte. Mondjuk annál a 80-as táblánál én sem szoktam 80-ra lassítani, csak a kanyar előtt váltok vissza. De ha valaki lassúbb előttem, nem akadok ki rajta, van fékpedálom a kuplung és a gáz között, nem fáj rálépni. :D Ott már nincs is hova száguldozni tovább. Ilyen helyeken meg úgyis bénáznak, akik nem járnak gyakran arra, nem kell ehhez kezdőnek sem lenni. Viszont sok a könnyen idegállapotba kerülő sofőr az utakon, úgyhogy akár igazuk van, akár nem, akkor is le leszel dudálva a p...ba. És örülhetsz, ha nem büntetőfékeznek előtted!

Következőleg majd jobban figyeld meg, milyen sebességgel közelednek a másik sávban, aztán úgy sorolj át, hogy ne cseszd fel az ideggyenge gyorshajtók agyát. ;)

2020. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy volt igaza a másiknak.


Kezdjük ott, hogy a sebességkorlátozás rá is vonatkozott (volna). Folytassuk ott, hogy neki a külső sávban kellett volna mennie, és csak akkor lennie a belső sávban, mikor előz (akár folyamatosan, több járművet). Az, hogy a belső sávban megy, mikor a külső üres, lakott területen kívül mindenképpen szabálytalan.


Szóval itt egy dupla szabályszegővel találkoztál. Az ilyen embernek természetes, hogy mindenki álljon félre az útjából, vagy dudál, mutogat, büntetőfékezik, netán leszorít és verekedni is kezd.

Lehetséges, hogy alkohol vagy drog hatása alatt is volt, ezt sem tudhatod.


Mindegy, ne vedd a szívedre, sok bunkóval fogsz még találkozni, mire rutinos vezető leszel. ;-)

2020. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztál egy bunkóval...
2020. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azért mert egy türelmetlen baromarc volt és így most miattad veszített kb. 5 másodpercet. Persze valószínűleg a körforgalomban egyébként is pirosat kapott, szóval tök feleslegesen sietett. :D


Jól csináltál mindent, ne okold magad az ilyen hülyék miatt.

2020. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy bunkó idiótával futottál össze, ráadásul van rosszabb is. Ha nem kényszerítetted hirtelen fékezésre, akkor csak kizökkentetted az ő elképzelt ritmusából, ez nem szabálytalan és még csak nem is etikàtlan. Még csak azt sem mondanám, hogy máskor várd meg, mert az sem szerencsés, ha emiatt későn váltasz sávot vagy hosszan figyeled az előtted lévő út helyett a tükröt, várva a delikvenst. Az is normális, ha az előjelző táblánál màr besorolsz.
2020. jún. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

Valószínűleg annyira mégse volt messze amikor bementél elé.

De engedd el, az ilyenekkel nem kell foglalkozni

2020. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!