Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha zebrán felgyorsît a kocsi,...

Ha zebrán felgyorsît a kocsi, az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 11:58
1 2 3
 21/22 Meton ***** válasza:
88%

Még egy hülye kérdés. Gyalogátkelő hely előtt lassítani kell, mondjuk 30-ra, de ebben nem vagyok biztos. Ha feltételezzük, hogy a gyalogos már átkelt, akkor lehet gyorsítani. Ha még előtte gyorsítasz, abból valóban bűncselekmény lehet.

A zebra viszont elég nagy állat, nem tudom, miféle kocsi tud azon gyorsítani.

2020. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 kriszpo ***** válasza:
39%

Csak akkor ha már átmentem az gyalogoson. Különben nincs értelme.

Viccet félre téve: a gyalogosnak a gyalogosátkelőhelyhez érkezve elsőbbsége van. [link]

Tehát, ha arra gondolsz, hogy a gyalogosátkelőhelynél már van gyalogos, és úgy gyorsítasz, akkor ejnye-bejnye kresz szabálysértés. De ez nem minden esetben egyértelmű a gyakorlatban, függetlenül attól, hogy a kreszben le van írva. Például ha a gyalogos a gyalogosátkelőhelyhez érve meggondolja magát, irányt változtat, megáll beszélgetni (hogy b..ssza meg amelyik ezt csinálja) vagy amelyik lemond az elsőbbségéről, stb.. ezekben az esetekben a GYAKORLATBAN, MINDENNAPI közlekedésben nincs elsőbbsége. A kresz elmélet és gyakorlati megvalósítása között sokszor van a mindennapokban eltérés.

Ha pedig akkor gyorsítasz, amikor én a családommal már leléptem a gyalogosátkelőhelyre, akkor jobb hazáig meg sem állsz! (nem kell fenyegetésnek venni)

2020. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!