Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány évesen éri meg Jogosítván...

Hány évesen éri meg Jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

Mármint nem arra gondoltam, hogy május 21-én 18 leszel, 22-én pedig már ott ülsz a padban :D

Vagyis, hogy hány éves kortól biztonságos jogsit csinálni?


2020. máj. 20. 11:51
A kérdező szavazást indított:
Én csak 20 éves kortól csinálnák Jogosítványt
Én 18 éves kortól csinálnák Jogosítványt
Egyéb/leírom a választ zöld pacsiért
Nem mindegy neked?
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Én 20 évesen csináltam meg. Én inkább valami IQ teszthez kötném :D

Ugyanúgy csinálhat hülyeséget valaki 18 meg 40 évesen is vezetés közben, csak éppen az nem mind1 hogy valaki véletlenül meghúz egy autót a parkolóban vagy annyi esze van hogy részegen kezd el vezetni vagy éppen egy kanyarban előzni (ez miatt már nem egyszer kellett lefékezzek hogy elférjen szembejövő)

2020. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kortól függ. Van, aki idősebb korában is hülye és/vagy felelőtlen.

(csinálnék, a jogosítvány pedig kis kezdőbetűvel)

2020. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a szavazás mire is vonatkozik? Hogy "Hány évesen éri meg Jogosítványt szerezni?" vagy hogy "hány éves kortól biztonságos jogsit csinálni?". Mert a kettő nagyon nem ugyan az.

Megérni akkor éri meg, ha jelentős időt/pénzt lehet spórolni az autózással. Több tucat olyan ismerősöm van, akiknek egyáltalán nincs jogsijuk, mert mondjuk ha kilépnek a házuk ajtaján, akkor onnan egyik irányba 200 méterre ott van a bolt, másik irányba 500 méterre meg a munkahelyük, más meg nem kell nekik, így felesleges lenne a jogsit szerezni, meg autót fenntartani is.

Hogy hány évesen biztonságos, az az adott személytől függ. Van olyan ismerősöm, akik 24-25 éves korára még mindig hetente összetöri az autóját, néha behullik vele az árokba, néha másnak megy neki, néha kórházban végzi, néha nem. Jogsiját még nem vették el, heti pár száz ezer Forintos bírság meg ugyanennyi a javításra neki zsebpénz kb.. Na, neki még most sem lenne "biztonságos" jogsit csinálnia. De van olyan barátom is, aki 4 éves kora óta gokartozik (tudott neki szerezni az apja még a 60-es évek végén egyet, amit aztán átalakított neki, ez azért nagyon nagy szám volt akkor), 14 évesen vettek haverjaival egy Skodát, azzal mentek versenyezni jogsi meg miden nélkül (akkor még meg lehetett csinálni), és nem is ment rosszul, sokszor dobogón állt. "Természetesen" utcán is lábon vitték az autót, lehúzott jogsi nélkül 8-10 évet (utána is csak azért csináltatott mert már kellett a versenyzéshez is), és egy balesete se volt. Egy olyan típusú, beállítottságú embernek mint amilyen ő, már 13-14 évesen is biztonságos jogsit csinálni. Tehát ez nagyon személyfüggő kérdés.

2020. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
83%
Ööö nekem 17 évesen már lett jogosítványom. Pedig lány vagyok. Nem éreztem szükségét, mert addig a szüleim hoztak-vittek mindenhová, úgy voltam vele, hogy majd valamikor érettségi és diploma között megcsinálom. Hálás vagyok, hogy nem hagyták rám, és a 12.-et már úgy kezdtem, hogy ott volt a kis kártya a pénztárcámban! Nem féltem soha a vezetéstől, 3 hónapos jogsival már levezettem az Adriához. Utána a barátomhoz minden 2. hétvégén kimentem Bécsbe (odavissza 800 km). Szóval én örülök, hogy megcsináltam minél hamarabb. Mert itt van anyukám, 31 évesen lett jogosítványa és egy nagyobb budapesti forgalomban már fél (remeg), sötétben sem szeret vezetni, nem tud parkolni, és ha egyedül kell valahová autóval mennie, ki van borulva.
2020. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igencsak pontatlan a kérdésed.

A különböző vezetői kategóriáknál más-más az életkori feltétel. A „megérés” pedig igencsak szubjektív dolog.


• Amit írtál a kérdéshez fűzött kiegészítésben, annak alapján „A2”, vagy „A korlátozott” kategóriás vezetői engedélyre gondoltál, mert ezek megszerzésének életkori feltétele a 18. életév.

De ezeknél sem úgy van, hogy a „padba üléshez” be kell tölteni a 18. életévet, ugyanis az elméleti képzés már 6 hónappal az adott életkor betöltése előtt elkezdhető, és legkorábban 3 hónappal az adott életkor előtt tehető elméleti vizsga. Csak a gyakorlati vizsgához szükséges az adott életkor betöltése.

(Egyébként, aki 21-én született, az nem 22-én tölt be adott életkort, például, 18. életévet, hanem 21-én. Emiatt szavazhat, aki a szavazás napján tölti be a 18. életévet, akár már kora reggel, a szavazóhelyiség nyitásakor, pedig a szavazás feltétele a 18. életév betöltése.)


• De, például, az „AM” kategória megszerezhető már a 14. életév betöltésekor.

Szerveznek nem egy közoktatási intézményben (iskola) csoportos tanfolyamot; ilyen esetben nem is 6 hónappal, hanem 1 évvel az életkor betöltése előtt megkezdhető az elméleti tanfolyam.

És aki sikeres gyakorlati vizsgát tesz, egy részük részt is vesz a forgalomban. A faluból is járnak 15-16 évesen így még a városi középiskolába is, ha nem annyira rossz az időjárás, az útviszony.

Ez elég messze van a 18 éves kortól.

2020. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút embertől függ, hogy mikor biztonságos.


Személy szerint: én jövőre töltöm a 17-et, addigra már szeretném majd letudni a KRESZ-t, és 17. születésnapom után vezetni (forgalmi órák). Úgy érzem, biztonságos lenne, többször is vezettem (nem csak üres parkolóban), és az égvilágon semmi baj nem volt.


Aztán valaki még 50-60 évesen sem tud biztonságosan vezetni, mert országúton 65-70 fölött már fél.

Ahogy a harmadik válaszadó írta: valakinek 14 évesen biztonságos lenne, valakinek még 25 (de 55) évesen sem.


Viszont ha valakinek nincs ilyen extrém gondja, akkor is érdemes szerintem minél hamarabb letenni. Főleg, ha a szülők támogatnak benne. Később úgyis nehezebb lesz. Nem véletlen az sem, hogy profi sportolók is inkább csak azok lesznek, akik már 10 éves (de inkább 5) kor alatt kezdenek el foglalkozni az adott sporttal.

2020. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen csináltattam. Azt nem mondom, hogy megértem hozzá, mert állandóan tapostam neki mint a hülye. De kb 3 hónapig tartott nálam ez a szakasz, utána leszoktam róla és ma már inkább a kényelmes, elegáns autókázást preferálom. Kocsim még nincs, szüleimét használom, de folyamatosan gyűjtök rá. Ha veszek akkor pedig mindenképpen egy szebb, elegánsabb kocsit fogok venni és nagyon fogok rá vigyázni. Én most az Opel Astra J-be illetve a Lexusokba vagyok beleszerelmesedve, de azok drágább kategóriák, szóval inkább második autónak fogok hasonlót venni. Elsőnek vagy Opel Corsát vagy valami japán márkát fogok vásárolni. Megbízhatóság is nagyon fontos szempont nálam. Egy biztos, hogy szerintem egy autónak lelke van és nagyon meg kell becsülni. Biztos, hogy nem fogom szét hajtani. Kényelmesen a forgalom ritmusát felvéve szeretek autókázni a megfelelő követési távot betartva :) Nekem ez adja meg az autózás élvezetét, nem a rally üzemmód :) A közút nem versenypálya, családok közlekednek rajta. Olyanok is akik lehet épp most hozzák haza a pár napos csöppséget a szülészetről :) Oda kell figyelni. Én legalábbis midig így indulok útnak.

Természetesen ezzel nem azt akartam mondani, hogy menjen mindenki 90-el, aki 91-el megy az pedig hülye. Lehet menni tempósabban is, csak ésszel. Olyan helyeken ahol gyér a forgalom és kiváló az út minőség és az időjárás is kedvez, én is 105-re állítom a tempomatot.

Na de kicsit eltereltem a szót, szerintem emberfüggő, hogy mikor érik meg rá az ember. Én úgy érzem a közúti közlekedésre megértem, viszont még nagyon kezdő és tapasztalatlan vagyok az utakon így bőven van mit tanulnom. Alig van mögöttem 20.000km. Megéri mindenképpen megcsinálni több szempontból is.

19/F

2020. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Akkor érdemes megcsinálni, amikor van rá időd és pénzed.
2020. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én is 17 évesen csináltattam és az, hogy mikortól biztonságos az sajnos ember és nem korfüggő. Van olyan haverom, akinek 2 éve van meg és csukott szemmel is beparkolna, meg olyan is van aki 3 éve lerakta és azóta sem ült autóba, mert fél.
2020. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!