Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban milyen sebessegfokoza...

Városban milyen sebessegfokozatba mentek?

Figyelt kérdés
Az oktatom mindig hamar felkapcsoltat. 50-nel 4.-ben megyek. 70-es táblánál szerintetek mehetnek már 5.-ben?
2020. máj. 14. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Erre nincs szabály. Az a lényeg, hogy a fordulatszám alacsony legyen, de még ne szenvedjen az autó. A használható tartomány típusonként, sőt motoronként különbözik. A közlekedési helyzetet is figyelembe kell venni. Ha egyenletes a tempó, jó az alacsony fordulatszám. Ha fontos, hogy jó erőben legyen a kocsi, akkor magasabb fordulatszám szükséges. Egyelőre hallgass az oktatóra, tanuld meg vezetni az ő kocsiját!
2020. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Áttételezéstől, motor nyomaték-karakterisztikájától függ, hogy melyik az ideális fokozat. Hogy az oktatód hamar felkapcsoltat, az valószínűleg azért van mert üzemanyagot akar spórolni.

Én mostanában 2 autóval szoktam közlekedni, az egyik egy tök normál utcai autó, azzal 50-nél simán lehet 4-ben menni. A másik egy kicsit sportosabb, abban hosszú az 1. fokozat, plusz alacsony fordulatszámon rángat, így azzal 3-nál feljebb nem érdemes kapcsolni 50-nél.

2020. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 50-nél is simán 5.-ben vagy 6.-ban megyek (Golf Plus, 1,4 TSI). Igazából nyomatéktartománytól függ.
2020. máj. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!