Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogsi szerzés után mikor...

Jogsi szerzés után mikor mondtátok azt hogy tudok vezetni?

Figyelt kérdés

Nekem 2 hónapja van jogsim, még ugy vezetni nem tudok, nagy hülyeséget nem csinalok már....

Volt rá példa nem azt mondom, sokat fejlodtem, pl nem fulladok le, jobban felismerem a szitukat, jobbkezes utca stb.

Ti hogy vagytok vele, mióta vezettek....?


2020. ápr. 28. 22:39
 1/9 anonim válasza:
18 evesen tettem le a jogsit, de csak 22 evesen kerultem volan moge ujra, mikor brigadmunka miatt rakenyszerultem es vegre volt auto, amit vezethettem. Azota napi szinten vezetek. Azota erzem magam rutinosnak hogy 25 evesen elso igazi munkahelyemre napi 70 kmt ingaztam oda es vissza. Szep lassan bovitettem a tavolsagot, ma mar nem gond barhova elvezetnem :) 27L
2020. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Taxiztam, buszoztam, kamionoztam, motoroztam, és még mindig érnek meglepetések. Nálam a tudok vezetni nem azt jelenti, hogy nem érzem a járművet, hanem ki tudom védeni a másik hibáját...nos ez nem mindig sikerül. Főleg, ha hátulról csapódik belém a versenyző..persze akkor is látom, hogy ez nem tud megállni, de akkor csak az előttem állót kell védenem(vagy nem)


Szóval a mai napig vezetek, de soha nem merem leírni, hogy én vagyok a király..

(jogsi kelte:1966.június, MHSZ)


Itt a közelben egy jó karban lévő bácsi most vett magának egy új szwiftet. 90 éves, de még érzi a lehetőséget. Amúgy jól vezet)

2020. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne így közelítsd meg.

Nem akkor tudsz vezetni, amikor te úgy érzed, hanem amikor mások ezt mondják rólad (különösen olyanok, akik régóta vezetnek és sokat).

2020. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20-30.000 km tapasztalat után.
2020. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egy jó év után lettem kellően magabiztos, és 2-3 év után tudtam magabiztosan, tudatosan elsajátítani az olyan dolgokat, mint például a motorfék megfelelő használata (tehát nem úgy, hogy leégeted a kuplungot, hanem rendesen), gázfröccsös visszaváltás, bármikor meg tudjak állni egy helybe olyan finoman, hogy ne bólintson az autó, kanyarokat tempósan, ugyanakkor megfelelő vezetéstechnikával tudjam bevenni, stb. Ehhez 3 év és kb 40 ezer km kellett. KRESZ-el nem volt gond soha, az már jogsi előtt is ment, mert utasként is mindig "együtt vezettem a sofőrrel".
2020. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno az oktatóm mondta, hogy kb. 100ezer levezetett km. után mondhatod azt, hogy tudsz vezetni.....
2020. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os

Igen, nekem is apám ezt mondta, és igaza van. 100 ezer km alatt gyűlhet össze annyi tapasztalat, hogy vészhelyzetekre is reflexből tudsz jól reagálni.

2020. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2015 november óta van jogsim, naponta vezetek, de csak, anno suli-bolt-haza ( kis város) most munkahely-bolt-haza szintén helybe. Most talán lesz teherautós melóm, akkor már többet vezethetek.


Nem tartom ezt tapasztalatnak, nekem az számít, hogy eddig nem okoztam kárt.


22/f

2020. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy 13-14 évvel utána.
2020. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!