Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most probléma lesz ha bevezeti...

Most probléma lesz ha bevezetik, hogy 30km/h lesz a max. Sebesség Budapesten? Miért pont 30?

Figyelt kérdés

Ez nem új gondolat, az EU is gondolt erre még 3 éve.


Miért nem 20? 1-be végig lehetne menni a városon, fel sem kéne kapcsolni.


2020. ápr. 28. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Házid kész van már?
2020. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Ilyet senki sem tervezett. A Karácsony elè letett javaslat értelmében a fő- és tömegközlekedési útvonalakon egységesen 50, a lakó-pihenő övezetekben változatlanul 20 km/h lenne a sebességhatár és minden más úton 30 km/h.


Tehát néhány 60-70-es tempójú szakaszon lenne visszavéve 50-re a sebességhatár illetve az elosztó úthálózaton, ahol amúgy sem kellene elvileg túl nagy távokat megtenni, egységesen 30 lenne a limit - azaz nem kellene külön táblázni a 30-as zónákat.


Mivel a legcsúnyább balesetek tényleg az emelt sebességű útvonalakon történnek és például a reptéri gyorsforgalmi esetében segített a sebességcsökkentés (ha meg nem is szűnt ott a balesetveszély...), szerintem ez egy jó ötlet. Az időveszteség úgyis minimális.

2020. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

# 2/2 Időpont ma 15:53

Nem csökkent e gyorsforgalmi a sebesség, ugyanúgy 70-es szakasz. És mondjuk a 70-es Hungária krt-on kevesebb baleset van mint az 50-es Üllői úton.

2020. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
60%
Es miert nem 5 km/h....mert szerintem meg legyen annyi....es akkor autoba sem kell ülni mert ennyivel gyalog is tudsz haladni....es utána jöhet a szokásos tíccssák be.....
2020. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Ez egy ostoba pótcselekvés. Eleve megugrik a fogyasztás ha csak 30-cal lehet araszolni, nő a légszennyezettség is, a motor is gyorsabban amortizálódik. Ezek a motorok nem erre vannak tervezve. És pld. a BKK járatok menetideje mennyivel fog így megnőni? Aki 50-el nem tud biztonságosan közlekedni annak el kell venni a jogsiját! De az 30-cal is össze fogja törni az autót.
2020. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha bevezetnék, az probléma lenne, de remélhetőleg addig még átgondolják, és elvetik az ötletet.
2020. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én esténként 35 körül szoktam menni a dízelel és volt, hogy az amúgy 7 literes városi fogyasztást így le tudtam faragni 4 literre. Ezt egy hétig csináltam és utána le is tapadt a turbó, tehát tele lett korommal, majd ki kellett menni pályára egyet b&szatni orrba szájba tiltáson k}rni a kocsit füstölni minden fax előtt.


Minden esetre szerintem így olvasva a véleményeket ez ily olyan mint az, hogy újra kell csinálni a jogsit annak akinek megvan.

2020. ápr. 28. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Ez a kamugeri egy idióta, szerintem együtt fappfappolnak Grácban egymásnak a Viktátorral. Addig-addig húzkodja a gyufát, amíg el nem zavarják a tarka toszba.

Életszerűtlen, idióta ötlet az ő harmincazása.

2020. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Halló, emberek! Nem az egész városban lesz 30-as tempó, hanem csak a mellékutcákban, ahol ha nem szódát visztek ki, legfeljebb napi 3-5 percet mozogtok. A fôutakon marad az 50, azon a néhány útvonalon pedig, ahol 70 helyett 50 lesz a limit, veszítesz talán ha 4-5 percet. (És csúcsidőben ezek az utak úgyis állnak, szóval a többség még ennyit sem érez az egészből.)


A gyorsforgalmin egészen biztosan változott a limit az utóbbi 10 évben. Volt 90-es szakasza, lett 70. És azért meglátszik a statisztikákban. Az pedig, hogy az Üllői a legveszélyesebb, nem csoda, tekintettel a hosszára és a párhuzamosan vezetett villamospályára. Újabb ok a belső, gyorsított szakaszokon a tempó visszafogására.

2020. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Emberek között közlekedve baromira nem mindegy a sebesség. Ha egy gyalogost elütnek 30 km/h sebességgel, az 90%-ban életben marad. 50 km/h esetén ennek esélye 50%, 70-nél 10% alatt van.

És különben sincs túl sok értelme ezen a 30-as tempón problémázni, amikor a fővárosban a gépjárművek átlagsebessége 10-13 km/h körüli...

2020. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!