Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Saját magánterületen álló...

Saját magánterületen álló idegen autót elvontathatom önköltséggel máshova?

Figyelt kérdés
Garázsom előtt áll egy autó napok óta, de az is magánterület még ahol áll az autó. Rendőröket/köztereseket kihívtam de ők nem vontathatnak magánterületről, sőt nem intézkedhetnek magánterületen. De jó fejek voltak, rendszám alapján felhívták a tulajt de nem vette fel. Meguntam, gondoltam rászánok 30 ezret hogy elkerüljön onnan a kocsi (mindegy hová), csak nem tudom hogy ez törvényes-e.
2020. ápr. 15. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látótávolságon belül le tudnám rakatni akkor odébb tetetném, elvégre nem loptam el, nem rongáltam meg. Ha nem... akkor nem tudom.
2020. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a rendőröket?
2020. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. nem tudták vagy nem akarták megmondani a választ!
2020. ápr. 15. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Kinek a tulajdonában áll a terület? Úgy értem ez valami elkerített, kapuval zárt garázssor valami garázsszövetkezetben? Mert ilyenkor esetleg a fenntartónál/terület tulajdonosnál kell érdeklődni, hogy mit tehetsz.

Vagy ez egy a te területed és valaki pofátlanul odaállt a kapud elé?


Ismerős a kocsi a környéken, nem tudod (olyanra gondolok hogy nem valamelyik utcabeli-é e, stb)? Üzemképes?

2020. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja most látom hogy saját. Gondolom akkor használni se tudod a garázst.

Ha nincs jobb akkor óvatosan vontasd hátrébb, de sötétben amikor már senki nem látja, és nagyon figyelj, hogy ne csinálj benne kárt!


Jobb ötletem nincs...

2020. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]



"...

Már sokkal komplikáltabb helyzet áll fenn, ha magánterületen, például valaki a parkolóházban az általunk bérelt helyre áll be. Tipikusan egy birtokvédelmi kérdéssel állunk szemben. Ugyanakkor a Polgári Törvénykönyv szerinti birtokvédelmi eljárás meglehetősen hosszadalmas ilyen helyzetekre nem kínál megoldást.


Gyakorlatias megoldásnak minősül, ha a járművet elszállíttatjuk, majd az illetőtől követeljük polgári perben a jármű elszállíttatásának költségét. Ez csak részben gyors megoldás, hiszen a járműtől ugyan megszabadulunk, de még évekig nekünk kell a pénzünk után járni. Ez elég furcsa és bosszantó szituációt eredményezne.


Az ügyet magánlaksértésnek is lehet tekinteni és feljelentéssel tudunk élni, sajnos azonban a hazai rendőrségek gyakorlata ezzel kapcsolatban nem egységes. Hallani olyanról, hogy ilyen alapon indított eljárást a hatóság, de sokszor nem hajlandóak erre. Amennyiben azonban készséges a rendőr, kikeresi a gépjármű üzembentartójának elérhetőségét a gépjárműnyilvántartásból, és rövid úton felhívja a parkolóhely elhagyására.

..."

2020. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oks akkor holnap hívom a trélerest.
2020. ápr. 15. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kisautó pár haverral arréb tenném...
2020. ápr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ha kisautó pár haverral arréb tenném..."


Sajnos az utca tele van rakva kamerákkal, így ezért parázom

2020. ápr. 16. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!