Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre miért keres szemtanúkat...

Erre miért keres szemtanúkat bárki is? Mit vár?

Figyelt kérdés

Még decemberben hazafelé mentem, pirosra váltott nekem a lámpa, a gyalogosoknak zöldre.Én voltam az első, kényelmesen megálltam a zebra előtt.Szemből nagy sebességgel érkezett egy Toyota, azt gondoltam, hogy nem is fog megállni, a gyalogosok sem léptek le.

Aztán az utolsó pillanatban nyomott egy satut (de úgy hogy már esélye sem lett volna megállni).Nyekkent egyet a gumija, és rögtön keresztbe fordult, a jobboldalával az én kocsim orrába csapódott, aztán még kivitt egy oszlopot.

Kiflibe hajlott az autó, ketten beszorultak, köztük a sofőr aki eszméletét is veszítette.

Szerencsére mindenki otthon ünnepelte a karácsonyt, senkinek sem lett maradandó sérülése.

A sofőr most írt egy bejegyzést facebookon,hogy tanúkat keres, mert nem érzi magát hibásnak (azt nem írta hogy kit tart annak)

Feltettem neki a kérdéseket,hogy kit tart annak, meg hogy mit akar elérni mikor 80-nál akadt ki az órája, és a rendőr is mondta hogy nem 80-al ment, hanem 80-al csapódott be miközben végig taposta a féket a becsapódásig.(50-es tábla volt).Ezt a kommentet törölte.

Értem én,hogy szar beismerni hogy 2 autót totálkárosra tört meg hogy egy ember súlyosan sérült vele együtt, de tudja ő is, tudom én is, tudják az utasok, a tanúk és a rendőrök is,hogy mi történt.

Mit vár,hogy jelentkezik egy tanú aki látta hogy az oszlop neki ugrott?Vagy majd jön a labda után futó gyerek/kutya/macska/óvodás csoport az úton akik miatt félrekapta a kormányt?!

Azért nem értem mert ő, ha nem is vallja be de legbelül tudja,hogy elbaszta.Innentől kezdve most vagy talál még egy tanút ami csak rossz lehet neki.Amennyiben a tanú hazudik azt pedig bünteti a törvény.

Ha ennyire fáj beismerni tagadja, nekem mindegy, de miért alázza meg magát azzal,hogy ezt a nyilvánosság előtt teszi miközben nem lehet neki igaza?


2020. jan. 22. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az öntudat dolgozik benne. Ilyenkor minden és mindenki hibás csak ő nem. Csúszott az út, hirtelen váltott a lámpa, stb...

Gondolom a balesetnek komoly anyagi vonzata van rá nézve.

De hogy minek keres szemtanúkat a fene se tudja. Ő ebből nem jön ki jól.

Neked legalább normálisan felvették a károdat?

2020. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 D. Brasco ***** válasza:
57%
Ha mar megvolt a rendőrségi esetleg szakértői vizsgalat ami mar le is zarult akkor aztán már jöhet bármilyen tanuval......raadasul a hamis tanuzast is büntetik stb stb......csak nyilvan szar beismerni hogy elcseszte....meg ugye jo magyar szokás ez,hogy ne (csak) én legyek már a hibás......
2020. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Reménykedik, hogy hátha mégis akad valami ismerős, akinek rossz a memóriája, és esetleg "emlékszik" valami enyhítő körülményre. Ha ő is volt a hibás, de hátha alacsonyabb lesz a büntetés, minden 30 E Ft számít, amivel csökkenteni lehet a bírságot.

Nekem eddig 1 balesetem volt, kiugrott elém valaki a mellékútról, nagy vagányan ki akart csapódni, de lefulladt, ütköztünk. Az illető a helyszínen egyből elismerte nekem is, meg a rendőrnek is, hogy ő hibázott, mert nem adta meg az elsőbbséget. Aztán utólag előkerült egy szemtanú (haverja), aki 2 autóval mögöttem jött, és ő tanúsította, hogy én túl gyorsan mentem, azért nem tudtam megállni. Szerencsére a szakértő a féknyomból meg a roncsolódásból nem mutatott ki gyorshajtást, így a kivizsgáló rendőr is velem volt, még szólt is, hogy inkább kisebb sebességet írjunk be, mint amit először mondtam...

2020. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!