Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Eltér a rendőr és a mentő...

Eltér a rendőr és a mentő szirénájának a hangja?

Figyelt kérdés

Most konkrétan arra gondolok, hogy meg lehet-e ismerni csak hallásból, hogy mentő jön-e vagy rendőr?


Tudom, a rendőrben és a mentőében is van sok tónus, pl brrrttt vagy nínó nínó vagy UI ui ui ui de pl a rendőr nínó és a menő nínó tónust meg lehet különböztetni? Vagy csak anyi eltérés van, hogy más a gyártó és kcisit mélyebb a hangja, de nem észrevehetően?


Szerintem nagyon szakszerűenmagyaráztam el :D nínó


2019. dec. 29. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
28%

Ez csakis az adott sziréna típusától függ.


Egy adott típust rakhatnak rendőrautóba vagy épp mentőautóba is. Sőt két mentőautóban is lehet különböző típusú sziréna.


Szóval nem érdemes a hang alapján bármilyen következtetést levonni.

2019. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%
Eltér bizony, ha az autó eltér, kanyarodik akkor a hangja is vele kanyarodik.
2019. dec. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek...


Egy filmben láttam, hogy bűnözők beszélgettek, hogy meg lehet ismerni a hangjáról, és akkor már nem félnek, ha kiderül, hogy csak mentő jön...

2019. dec. 30. 11:45
 14/14 anonim ***** válasza:

[link]


Az új rendőr nínó

2020. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!