Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól használom a váltót vagy...

Jól használom a váltót vagy változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Az oktató se szól rám, de úgy váltok kettőbe, ha például körforgalom vagy kereszteződéshez érek, hogy 4-esben vagyok aztán elkezdek fékezni és nem 3,2 ahogy kellene hanem 4-ből fékezéssel rögtön 2-be teszem. Mint írtam az oktató nem kritizálja, de ez helyes vagy helytelen? Tapasztalt vezetők véleménye mi erről?


Előre is köszönöm a választ!


2019. dec. 12. 17:40
 1/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
88%
Helyes
2019. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyes, nem a 4-ből először 3 és aztán 2.
2019. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Így teljesen rendbe van,nem kell egyesével vissza pakolni! Ha majd előzésnél is jól kipörgeted mondjuk pl 3-asba,de utána már lazán jó neki az 5-ös akkor semmi értelme a 4.ba lökni mert az jön a 3. után,hanem simán 5.be lököd
2019. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat! Nem magyarázott semmit az oktató külön hogy mikor és hogyan kell váltani csak megnézte hogy kuplungozok és utána mentünk is a forgalomba. De akkor ezek szerint jól gondoltam hogy így kell.🙂
2019. dec. 12. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván ahogy más is leírta, az a helyes módszer ahogy te is csináltad, de nagy kárt nem teszel benne akkor se ha sorra visszapakolod, hogy 5., aztán 4., 3. és így tovább, ahogyan neked kényelmes.

Én például össze vissza szoktam... Van amikor 5.-ből visszaváltok 2.-ba azonnal, de van amikor mindegyik fokozatba beteszem és úgy váltok le... Komfort dönt😀

2019. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Tetszőlegesen kihagyható bármelyik fokozat.

A lényeg, hogy olyan fokozatba semmiképp ne rakd, amelyikben túlpörögne a motor az adott sebességnél.

2019. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!