Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meddig tart a busz elsobsege...

Kempingbringas kérdése:

Meddig tart a busz elsobsege a megallonal valo elindulasnal?

Figyelt kérdés

Konkrétan jövök mögötte egy potkocsis teheratóval,mikor melléérek kirakja az irányjelzőt.

Ilyenor is meg kell hogy álljak vagy nem?

jogsit csinálom,a oktato besatuzott egy masik elment mellette.



2019. dec. 10. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
NINCS elősbbsége, viszont segíteni kell az elindulását. A szabály azt mondja, hogy "ha az hirtelen fékezés nélkül megoldható". Satuzni nem kell, sőt, nem is ajánlott. Főleg teherautóval.
2019. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi,jövöhéten vizsgazom és mivel két nap alatt két ilyenbe futottam bele,kicsit érdekelne dolog.

Mert ugyen nekem a külsö sávba kell mennem és ott eleg sok Busz van.Debrecenben vagyok helyileg.

2019. dec. 10. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Jó, hát az oktatónak az a dolga, hogy legalább amíg az oktatás van, eljátsszuk az eszünket... az élet viszont életszerűbben működik. Most ahhoz képest, hogy sokszor 10 kocsi elmegy, mire ki bír menni a busz, nem fogják elvárni, hogy a teherautó besatuzzon nekik. De a vizsgáztató elvárhatja, és az oktató erre készít fel.
2019. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kirakja az irányjelzőt és aztán megvárja amíg valaki segíti az elindulást neki. Lassítással vagy bárhogy jelez neki és kiengedi.
2019. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tudom, hogy "C" jogsi esetében, hogy van, de gondolom ebben az esetben nincs különbség a KRESZ-t illetőleg.


Lakott területen belül amennyiben elkezdte jelezni az elindulási szándékát és biztonságosan meg tudsz állni akkor elsőbbséget kell adni a megállóból kihajtó busznak. Elég az is, ha lelassítasz gyök kettőre és villogsz neki, akkor megállnod sem kell. Kihajt, megköszöni és mindenki boldog.


Lakott területen kívül azonban már nem vagy köteles erre. Ott ne is nagyon adj neki elsőbbséget udvariasságból se, mert nagyon harapnak a vb-k ezekre a túlzott empatikus tanulókra.

2019. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" biztonságosan meg tudsz állni akkor elsőbbséget kell adni a megállóból kihajtó busznak. "


NINCS elsőbbsége! Csak segíteni vagy köteles, a kresz azt is leírja hogy hogyan.

2019. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,csak engem az erdekelt volna, ha melleerek, kb a felenel jarok a Busznak es kirakja az iranyjelzot. Ha van eleg helye a Busznak hogy kiengedjem, alljak meg vagy ne. De inkabb lassitok, ha latom hogy az utasok nem mozgolodnak a busz elott akkor inkabb felkeszulok arra hogy ki fog jonni elem.Mert azt vettem eszre, hogy latjak hogy tanulo teherauto jon, raadasul potkocsival, inkabb kijonnek gyorsan ele, de ez ertheto, nekik tartani kell a menetrendet.

Egy masik szituacio, kamion elottem, balra indexel, mellettem zarovonal, varok, de meddig, oktato mondta menjunk,megelozom es akkor latom hogy elakadas jelzot rakta ki csak a hatso jobb iranyjelzoje nem mukodott.

Siman kikerulnem, csak vizsgan ez hogy adna ki magat. Oktatom azt mondta, hogy varjak par percig es utanna elozzem ha nem moccan addig.

2019. dec. 14. 19:10
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

"Egy masik szituacio, kamion elottem, balra indexel, mellettem zarovonal, varok, de meddig, oktato mondta menjunk,megelozom es akkor latom hogy elakadas jelzot rakta ki csak a hatso jobb iranyjelzoje nem mukodott."


Vizsgám 0,000000000000000000000001 % esélyed lesz rá hogy kifogsz egy nem működő indexű kamiont ami egy út közepén eszetlenkedik.

2019. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma talalkoztam egy ilyenel,azert irom, mert ha ma irtak volna ki vizsgara, pont beleszaladtam volna.
2019. dec. 14. 22:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen össze fog jönni. De ha már a busz mellett vagy, soha ne állj meg. Az a paraszt azért lökte be az indexet, hogy aki utánad megy az esetleg lassítson már.
2020. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!