Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány méterre kell elhelyezni...

Hány méterre kell elhelyezni (rendeletben elvileg) a pl:megállni tilos táblát az uttest szélétöl?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszú lenne elmondani, itt van a műszaki szabályzat: [link]
2010. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A rendőr ma ugy irt föl hogy csak forgalmit kért és egy kis PDA-ba pötyögött!Fényképezett de csak magát a táblát azt nem,hogy látható-e vagy sem.Hát az dönt hogy ,hogy föllebezem vagy sem, mennyi bünti lesz mert nekem lett igazam.Érdemesd ezzel kinlódnom?Ugy értem többe kerülne az egész mint a helyszini bírság?
2010. júl. 19. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy a tábla láthatósága problémás volt, akkor megéri lefényképezni a táblát a környezetével együtt, és csatolni a fellebbezéshez. Már csak azért is megér egy misét, mert 30.000 Ft a bírság összege!
2010. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már azért is 30 jár, akkor pláne.Annyi a bibi,hogy konkrétan nem tér ki a rendelet, hogy hány méter kell csak azt hogy jól látható legyen.És ki dönti el hogy látható volt-e?A rendör azt mondja látható én azt nem.
2010. júl. 19. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
"A rendör azt mondja látható én azt nem." - Pártatlan műszaki szakértő eldönti első fokon, ha azt is vitatod téged küldhetnek PÁV-ra alkalmas vagy-e a vezetésre, látsz-e.
2010. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod ha vitatkozom a kedves irástudó örmester Látásával akkor megüthetem?Mert ahogy levettem a szavaidból, a pártatlan szakértő nem mellettem dönt?Tudom én is utólag már hiába vagyok okos,de azért kicsit durva hogy amit csinál kedves hatóságunk a hétköznapi emberkékkel...
2010. júl. 19. 22:58
 7/10 anonim válasza:
Milyen messze volt a tábla az út szélétől? És tényleg nem lehet látni?
2010. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát az tulzás hogy nem de nehezen észrevehető,többen is modták hogy nem látták eléggé bent van.Négysávos útról jobbra kanyarodva,lámpa nincs befordulsz és meg se látod mert már el haladtál mellette.Ugy 3 m-re a járdán túl a zöld övezetbe(mert már lusták voltak ugye kivésni az aszfaltot)Van ilyen több helyen is de ott még+útburkolatjellel teszik láthatóvá a tiltó vagy éppen veszéjt jelző táblát.Ezért nem értem őket:
2010. júl. 20. 22:14
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem itt konkrétan nem az írástudó/nem tudó rendőrről van szó és biztos nem jókedvéből "firkált", lehet a te számodra nem volt egyértelmű a parkolás mikéntje...mindegy, én úgy vélem, fölösleges "szórakoznod",h írsz e kifogást v. sem...


a pénzbírság pedig nem 30.000Ft,hanem MAX 30.000Ft lehet,amit tilosban parkolás esetén kiszabhat a hatóság, BÁR én nem gondolom, hogy a te helyzetedben 30e Ft lenne, max 10-15.000Ft,pláne,h a pb kiszabása alkalmával figyelembe vesznek néhány körülményt is a szabálytalankodó személyével kapcs.-ban: volt e már korábban szabs.-e a hatóságnál...


tehát,szerintem fizesd be,aztán szevasz,nem kell vele szarakodni...

2010. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok.


az útburkolati jeleket és a táblákat pedig nem a rendőkök festik föl/rakják ki,szóval az nem az ő "saruk".


ja, nem tudom hol történt a te konkrét eseted, de pl. Bp.-en egy ker.-ben tilosban parkolás van hogy napi 50-70 is beérkezik csak a FKF ill. a Polg. Mest. Hiv. feljelentései alapján,szerinted 1 ilyen "eset" mennyire "rázza meg" a hatóságot,szóval nem egy ilyen határozatot kell nekik kiküldeni,hanem több százat...tehát,én úgy vélem, h ők tudják nagyon jól, hol kell lennie annak a táblának ill. útburkolati jelnek, nem csak hasraütésszerűen teszik meg a feljelentésüket.

2010. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!