Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt vajon mi indokolhattam...

Itt vajon mi indokolhattam hogy stoptáblát tettek ki?

Figyelt kérdés

[link] ,21.0197319,3a,50.3y,204.26h,83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJt7tUebTaRsSY9rr8YhIrA!2e0!7i13312!8i6656


Azért furcsa, mert a főútvonal csak kanyarodik balra nagyívben tehát amint kikanyarodott az ember ugyanúgy továbbhalad a főúton.

Mi az oka, hogy nem a képen jobbra lévő mellékutca van alárendelve, főleg hogy szemben is csak egy elsőbbségadás tábla van?


(a linket teljesen kijelölve lehet megnyitni)


2019. szept. 30. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

B+, hát milyen tábla van a stop fölött?

" Csak elsőbbségadás tábla".

Nem ártana megtanulni a KRESZ-t.

2019. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 belapus ***** válasza:
77%

Talán sok baleset lehetett abból, hogy akik nem követték a 47-est jobbra, hanem egyenesen mentek, nem adtak elsőbbséget.

Ha külön sávot lehetett volna kijelölni nekik, talán nem kellene STOP tábla.

2019. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 belapus ***** válasza:
83%
Gondolom a "Főút vége" táblát már akkor tehették ki, amikor eldöntötték az elsőbbségi sorrendet.
2019. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen formában egy "tiszta" kereszteződés jött létre, ahol a Széchenyi út lett felsőbb rendű. Talán a balesetek elkerülése miatt csinálhatták.


NEm ismerem a környéket, lehet a Széchenyi volt vagy jelenleg is az egyik főbb forgalmi irány, és így azt jelölték ki felsőbb rendű útként.

2019. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a helyiek nem tudták értelmezni a kanyarodó főútvonalat.


Egyébként egy hülyeségnek tartom, mert ha jössz Békéscsaba felől, egy kicsit nem figyelsz a táblákra és máris továbbmentél egyenesen a nagy semmibe.

2019. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ott lakik jobbra a polgármester. :) (A környéken tudok egy falut, ahol tényleg a mellékutcában lakott a polgármester, amikor az lett a fölérendelt út, a kanyarodó főút meg az alárendelt.)

Igaz, hogy így a helybelieknek nem kell megismerkedni a kanyarodó főút fogalmával, viszont a főúton érkező figyelmetlen idegenek simán leradírozhatják őket, mert nekik még helyismeretük sincs. Nem zárom ki, hogy esetleg lehet oka ennek a variációnak, de azért nem fogadnék rá.

Ha gondolod, írj e-mailt a polgármesteri hivatalnak, és kérdezd meg, ők az út kezelői.


Talán még ennél is furcsább az alábbi helyzet. A faluból kivezető egyenes főutcán meg kell állni, hogy a szinte járhatatlan másik útról érkezőknek elsőbbséget adjunk:

[link]

Itt az a magyarázat, hogy a mellékútról néha egy helyi vállalkozó kamionjai szoktak felhajtani, és ha hülyén álltak meg, mikor pont jött valami a másik úton, és pont lecsukódott a sorompó, akkor a rúd rájuk csukódott 1-2 alkalommal. Pedig szerintem egyszerűbb lett volna arról az útról kitiltani a kamionokat, mint hogy mindenkit szívatnak, aki a faluból ki akar menni.

2019. okt. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jobbról jövő kis utcából jövök, akkor azt látom, hogy nekem van elsőbbségem (akkor is így lenne, ha nem lenne ott STOP tábla), hiszen a főút tábla a kereszteződés után van kitéve, ergo ez egy sima kereszteződés, ha onnan nézem.


Én sem értem, hogy miért a főút vonalára tették ki a STOP táblát, mikor ebbe a kis utcába lett volna logikusabb, másfelől miért van megszakítva a főút a STOP vonalában? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem akartak kanyarodó főutat ebbe a kereszteződésbe, ezért így oldották meg.


A másik vicces dolog viszont az, hogy ha a kis utcával szemből jövünk, akkor meg kanyarodó főutat látunk, hiszen arról az oldalról nincs megszakítva.

2019. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
#6: Ez tényleg érdekes hely. Jobbra behajtani tilos, utána sorompó. Gondolom, előbb volt a sorompó, utána lett egyirányú az út.
2019. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, az egyirányúsítás is a kamionok miatt lett. Ha ezen az oldalon megáll egy autó a záródó sorompó miatt, akkor a kamion nem tud kikanyarodni a főútra.

Ez már vagy 6 éve így van. Én heti 2-3 alkalommal járok arra oda-vissza, de szerintem még soha nem láttam ott kamiont. De biztos járnak néha.

100 évig jó volt kétirányúnak, most a véletlenül arra tévedő kamionok miatt nem jó.

2019. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!