Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma vizsgáztam C jogsiból,...

Ma vizsgáztam C jogsiból, holnap beiratkozhatok E jogsira?

Figyelt kérdés

21 éves és 3 hónapos vagyok, mint írtam ma vizsgáztam sikeresen , viszont hétfőn indul az E ( ezt most néztem , természetesen holnap reggel az autósiskolában kezdek, de megnyugvást keresek) és hétfőn igényelhetem a jogsit, mivel nem emlékszem, hogy 3 éve B jogsinál mi volt, mármint, hogy kaptam e papírt, hogy kiállítás alatt van e a vezetői engedély, ezért nem tudom, hogy kezdhetem e, továbbá azt írják, feltételnél "Min. „C” kategóriás, nem kezdő vezetői engedély,

" viszont ahhoz akkor kellene még 2 év...


Én úgy tudtam, hogy egyből lehet C után az E-t csinálni, nincs ilyen, hogy kezdő C kizáró ok lenne..


Kérlek, tegyetek rendet a fejembe...


B jogsim az 3.5 éve van meg.... ha ez fontos..


2019. jún. 26. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Az első nemzetközi kategóriától (esetedben B) számolva 2 évig kezdő a jogsid. Mivel a B-d több, mint 2 éves, így elméletileg nem kezdő a jogsid, tehát beiratkozhatsz.
2019. jún. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem én értékeltem le az 1-es választ, bár eltérő a véleményem. (Pontosabban: nem értékeltem.)

A képzés megkezdéséhez az életkori feltétel teljesül (elég lenne alacsonyabb életkor is, igaz, 21. életév alatt csak Magyarországon lenne érvényes a „CE” kategória).

A jártassági feltételek közül

• az engedélyed már nem kezdő (az első nemzetközi kategória megszerzésétől számított két évig az, ha nálad a „B” volt az első - nem volt, pl. „AM” -, akkor is bőven eltelt 2 év, tehát vontathatsz pótkocsit. Nem kategóriánként van kezdő vezetői engedély, vagy az egész jogsi az, vagy az egész nem az, akármennyi kategóriával.)

• aminek nem felelsz meg: nincs a vonató járműre érvényes vezetői engedélyed, nem is lesz a beiratkozásra. (A vizsga nem az, annak alapján nem vezethetsz „C” kategóriájú járművet, sőt, mivel első alkalommal kapod ezt a kategóriát, még az igényléskor a kormányablakban, okmányirodában kapott papírral sem. Csak a 6-8 nap múlva kapott tényleges engedéllyel.)

Egyrészt a jogszabály sem érvényes vizsgát, hanem a vontató járműre érvényes, és nem kezdő vezetői engedélyes vezetői engedélyt követel meg (bár ez utóbbival, a kezdőséggel, nincs gond).

Másrészt több képző intézménynél néztem, és mind a jogszabálynak megfelelően, vezetői engedélyt szab a beiratkozás feltételéül, nem csak vizsgát:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

stb.

2019. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Beiratkoztam :)
2019. jún. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!