Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Banggood - EU priority line -...

Banggood - EU priority line - warehouse CN?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Banggood-ról szeretnék rendelni valamit, ami nagyjából 50 000 Ft értékű, szállításhoz felajánlja az "EU Priority Line" szállítási módot, ami jelen esetben ingyenes és tudtommal vámmentes. Viszont felette azt írja hogy "Warehouse CN" ami kínai raktárat jelöl, és ezt nem tudom hova tenni. Úgy tudom, hogy ez a szállítási mód akkor vámmentes, ha európai raktárból kerül kiszállításra a termék. Tehát kérdésem az lenne hogy ebben az esetben kell félnem az áfától, és inkább felejtsem el az egészet, vagy ezt az opciót választva mindenképp vámmentesen fog megérkezni a termék? Vagy ha van EU priority line opció az mindenképp EU raktárból jön? És ha igen akkor mi lehet ez a "warehouse CN"? Előre is köszi!

2019. máj. 6. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem rendeltem még onnan, de ha kínából küldik, akkor kellHET vámot fizetned. Attól függ, hogy megfogják-e vagy sem.
2019. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A Kínából rendelt áru vámköteles.


Az hogy mit kell utána fizetni, az az értéktől függ.


- 22 EUR alatt vám és ÁFA mentes.

- 22 EUR és 150 EUR között vámmentes, de ÁFA köteles.

- 150 EUR felett vám és ÁFA köteles.


Ha esetleg a Posta hozná az árut, bízd rájuk a vámkezelést, mert így kb. 3.500 Ft. körül van a vámkezelés díja. + a fizetendő vámteher (ha van).


Ellenben ha továbbítást kérsz a Postától 1.500 Ft. összegért, akkor neked kell vámügynököt keresned, akik kb. 10.000 Ft.+ ÁFA összegben végeznek egy egysoros vámkezelést. + a fizetendő vámteher (ha van).


Ennek sokan bedőlnek, mert erről már nem szól a Postai tájékozató. Mármint hogy továbbítás esetén neked kell intézni a vámkezeltetést.

2019. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezt próbálom majd figyelembe venni, de nem értem ha kinából jön akkor mért van EU priority line? Annak pont az lenne a lényege hogy a Banggood európai raktárából történik a kiszállítás, azért vámmentes nem? Vagy én tudom ezt rosszul?
2019. máj. 6. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Megpróbáltam utánanézni. Azt olvastam, hogy az EU priority line a "European Direct Mail" utódja (azt váltotta fel). Arról pedig ezt írják itt, hogy vámmentes vele a szállítás, tehát gondolom ez igaz akkor a priority line-ra is:


"Hogyan úszhatod meg a vám fizetését (legálisan)?

4. ha lehet válaszd az “European Direct Mail” szállítást, ilyenkor sem kell vámot fizetned"


[link]

2019. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

#4


Ez így jól hangzik, de egy kicsit átverés szaga van ennek. Ugyanis az még kevés, hogy európai raktárból érkezik. A lényeg az, hogy az áru vámkezelt kell hogy legyen. Attól még lehet kínai az áru, de azt valakinek le kell vámkezelni ahhoz, hogy szabadforgalomba kerülhessen. Ha nem neked mint megrendelőnek, akkor a kínainak mint eladónak. Utána természetesen berakhatja az európai raktárába, és szállíthat belőle.


Ebben az esetben valóban nem neked kell megfizetni a vámterhet, de az attól még nem lesz vám és ÁFA mentes. Azt megfizette az eladó, és nagy valószínűséggel a termék árába beleépíti, és így már át is terhelte rád. Csak te erről nem fogsz tudni, mert azt mondja, hogy te vám és ÁFA mentesen kapod, és ennyi az áru értéke. De ez nem igaz, mert az áru értékében vélhetően benne lesz az eladó vámkezelési költsége, és ezt te fogod kifizetni a kínainak.


A másik lehetőség az, hogy vámkezeletlen árut (vámárut) rendelsz, és akkor van az amit már az előző hozzászólásomban írtam.

2019. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem teljesen mindegy, hogy mi van a háttérben, ha egyszer a vevő (látszólag) vámmentesen kapja kézhez az árut? Szerintem egyedül az számít, hogy a vevő mit tapasztal, senkit nem érdekel, hogy az eladó szempontjából ez mit jelent.


Egyébként csak mondom, hogy a vámolás nem 100%, csak akkor kell megfizetni, ha pont azt a csomagot veszik ki a vámon a sok közül. Ez pedig úgy történik, hogy a csomagra írt érték/súly/méret, stb. alapján mérlegelik a vámosok, hogy megéri-e kivenni vagy sem. Ezzel a módszerrel tulajdonképpen a nagy értékű és az illegális árukat próbálják meg kiszúrni, amiket kamu adatokkal akarnak behozni az országba. Szép dolog, ha a vevő betartja a jogot és önkényesen kifizeti előre a vámot, de ha kockáztat egy kicsit, akkor elég sokat nyerhet is rajta következmények nélkül. Én pl. eddig kb. 15-ször rendeltem EU-n kívülről és lepokogom még egyszer sem vámolták meg az árumat, de igazából lesz., ha a 16. becsúszna, mert annyit spóroltam már rajta, hogy megérné kifizetni.

2019. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ertem, koszi, de az nem baj.... En csak szeretnek a webshopon feltuntetett aron hozzajutni a termekhez, mindenfele mas, kulon felszamolt osszeg nelkul, mas nem izgat.... Egyebkent beszeltem egy banggood-os segitovel, amit az eu raktarrol irtam hulyeseg.... Ez a valasz erkezett:


""EU priority line" is an express, not a Warehouse~ This product delivery from China.You know what I mean? Wish I can help you and thanks for support."


De arra, hogy most ez ebben az esetlen vammentes-e nem kaptam valaszt....

2019. máj. 8. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!