Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire megbízható folyamatos...

Mennyire megbízható folyamatos net kapcsolattal is a traffipax jelző a GPS-ekben?

Figyelt kérdés
Volt már rá példa, hogy valaki nagy magabiztosan száguldozott, mert a GPS (legyen az Sygic vagy bármi más) nem jelzett traffipaxot, de mégis lekapták? Most olvastam, hogy a Google is tervezi a térképébe bele építeni ezt a funkciót, de valahogy abszurdnak tartom, hogy minden egyes traffipaxot, sebességmérő rendőrbácsit kiszúrjon. Szerintem más app sem megbízható teljesen, mert akkor mindenki bátran száguldana.

2019. márc. 2. 01:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted azt hogy jelzi ki ha épp gondolnak egyet és kiállnak egy bokor mögé?
2019. márc. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Masreszt emg ha nem szaguldasz nem kell iylesmitöl tartani...
2019. márc. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pont ez az, a bokros verzió. Tehát mi értelme van ennek a funkciónak? Semmi szerintem.
2019. márc. 2. 02:07
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
A fix traffipaxok helye pontos, pl. a Waze a sok regisztrált felhasználónak köszönhetően a kitelepült traffipaxokat is hamar térképre teszi. A problémát leginkább a civil, mozgó traffik jelenthetik, amik menet közben mérnek, folyamatosan változtatják a helyüket, és nehéz felismerni, kiszúrni őket. Én is csak azt tudom mondani, hogy nem kell gyorsan menni, mert senki nem érezheti "biztonságba" magát, mert bárhol felbukkanhatnak.
2019. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező , azt végiggondoltad, hogyan működik ez a funkció?


Arról van itt szó, hogy ahol mindig traffipax van (pl. VÉDA, autovelox stb.), azt tudni lehet előre, az egy fix információ. Ahol látványosan kiáll a rendőr mérni, azt esetleg jelzi pl Waze-en keresztül egy felhasználó és onnantól kezdve azt is lehet előre jelezni, de itt máris a felhasználók összetartására van ez bízva és nyilván sok a fals jelzés is. Ha pedig rejtve vagy mozogva mérnek, azt szerencsère esélytelen még a legdinamikusabban frissülő adatfolyam mellett is mindig aktualizálva tartani.


A megoldás annyi, hogy nem kell jelentősen túllépni a mindenkori sebességhatárt, nekem az elmúlt 16 évben nem okozott ez gondot, egyetlen franciaországi esetet leszámítva, ahol lekapott egy telepített traffipax.

2019. márc. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A forgalmasabb utakon, ha kiállnak mérni, akkor néhány perc után szokták jelenteni a waze felhasználók.


A Bp-től távol eső kis forgalmú utakon, ahol nem nagyon használnak waze-t, ott simán belefuthatsz olyanba, amit nem jelentett senki.

2019. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát nem sok értelme van ennek. Egyébként úgy olvastam nemrég, hogy a lézer blokkoló legális, amit autóra szerelünk.
2019. márc. 2. 10:21
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
73%

Semmi értelme.

Nem kell túllépni a megengedett maximális sebességet és akkor nem lesz gond a trafival.

A lézerblokkoló pedig természetesen illegális; csak a mérést nem befolyásoló előjelző szerkezeteket használhatod -de mire azok jeleznek, már bemértek. És ha nem hajtasz túl gyorsan, akkor amúgy is teljesen feleslegesek...

2019. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

A lézer blokkoló nem legális, csak az ami jelzi a traffit, bár azok sem megbízhatóak. Ahogy valaki előttem írta, Waze. Nagy közösség, hamar minden, nem fix traffi is megjelenik rajta.

A mozgókat nehéz, viszont kis ésszel azok is kiszúrhatók általában.


Egyébként meg nem kell ész nélkül száguldozni oszt kész

2019. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon a lézer detektálás megengedett, a blokkolás bűncselekmény. Számos országban a detektálás is tilos.

A wazeval az a baj, hogy olyan helyeken hasznos csak a közösségi funkciója (és csak ez az érdekes benne), ahol sokan használják. Ott semmi értelme, ahol hetente elmegy egy waze felhasználó.

Tapasztalatom szerint sok helyen jelez trafit olyan helyen, ahol talán nem is volt mérés, vagy volt, de már nincs. Illetve nem jelez semmit, pedig már órák óta van mérés.

2019. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!