Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan légitársaság, ami...

Van olyan légitársaság, ami képzi a saját pilótáit és természetesen az ára levonódik a későbbi fizetésböl, illetve egy szerződés x évig ott kell lenni?

Figyelt kérdés

tudom, az angollal és a némettel sincs bajo, mindkét nyelv jól megy. a reál tárgyakkal sem volt soha bajom. (csak mások kérdései alatt ilyeneket olvastam, gondoltam előre leírom.)

pl lufthansa, vagy valami hasonló? követelmények?

(azért 20-30 millió elég sok, nem mintha baj lenne, de nincs anyi most.)

kérem csak az válaszoljon aki tudja a válaszokat.



2018. dec. 4. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

pl a wizzair ( [link] de biztos vagyok benne, hogy az összes budget légitársaságnak van hasonló programja. Azon meglepődnék ha MINDENT fizetnének.


Laktam együtt pilótával, ő a Ryanair-nek dolgozott és már előtte volt pilóta jogosítványa kisgépekre. Ha jól értettem akkor ez nem volt ritka náluk, hogy már eleve az ment oda akinek volt előképzettsége.


A budget légitársaságoknál nagyon pocsék dolgozni, semmi egzotikus nincs benne, a pénz sem egy nagy valami. Mérnökként simán lehet annyit keresni.


Utána átment a Norvegian airline-hoz gondolom azért, hogy transzatlanti repülőket vezethessen, de utána már nem tudom mi lett vele, hogy ott milyen.

2018. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
A nulláról egyik se fog kiképezni. Ez ugyanaz, mint egy kamionos/buszos cégnél. A nagy kategóriát állják de a B-t nem fogják. Itt is így van. Pont azért nem érdekel a dolog, egy időben gondolkodtam rajta de a kisgépes vizsgákat kb két rotorosig és mellé az angol és műszaki vizsgákat meg kell szerezned. Utána a sugárhajtóműves és kereskedelmi végzettséget kb bármelyik állja neked mert hiány van pilótákból. És azért az nem valós amit az első írt, hogy egy mérnök lazán megkeresi azt, amit egy pilóta. Ha nagyon jó helyen vagy esetleg de azért egy átlag mérnöknél mérföldekkel többet keres egy kereskedelmis pilóta. De az tény, hogy kisebb cégeknél jobban keresel mint az ilyen Ryanaires fapadosoknál.
2018. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A cégek csak a továbbképzést fizetik. Az alap tanfolyamot, pláne nulláról egyik sem. Nem éri meg nekik.


A "legolcsóbb", ha katonai pilótaként kezdesz. De bejutni...mint a lottó ötös!

2018. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"És azért az nem valós amit az első írt, hogy egy mérnök lazán megkeresi azt, amit egy pilóta."


Németországban az a srác Ryanair pilóta volt, 3000€-t vitt haza kp-ben havonta. Ehhez még senior mérnöki szint sem kell.


Amerikában átlag pilótakereset $70.000, ennél egy mérnök simán többet keres.


De pl angliában meg jóval magasabbak a pilótafizetések.


Biztos, hogy azon is múlik, hogy csak országon/EU-n belül repülsz vagy azon kívül is, de a részleteket nem tudom.

2018. dec. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja... és a Ryanair-nél a pilóták vállalkozóként vannak bejelentve (Írországba). Vagyis ha nem dolgozol akkor nem keresel pénzt. Vagy ha épp rossz a beosztásod és kevesebbet repülsz akkor megint csak kevesebb a zseton. (de ez szerintem megintcsak a budget légitársaságokra igaz)
2018. dec. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a lufthansa oldala

[link]


Németországban az oktatás ingyenes, és ausbildung vagy studium is az.

2018. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De azt énis írtam, hogy egy Ryanair kereset terén nem nagy szám, de egy normálisabb privát cég pilótája éves szinten átlag 113 ezer dollárt visz haza. Ahhoz azért igen jó mérnöki hely kell ,hogy megkeresd. Az ilyen Ryanair féle cégekkel meg kár foglalkozni mert a fapadosok szarul fizetnek és még ki is dolgoztatják a beled.
2018. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak. akkor nekimállok kisgépre először.
2018. dec. 6. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!