Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tartalmaz a sportos...

Mit tartalmaz a sportos vezetés kifejezés?

Figyelt kérdés
Valami mást tartalmaz-e azon kivül, hogy a kanyar elött lelassulok nem fékezek és a közepén gázolok?
2007. dec. 1. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Lendületességet, dinamikát. Ha egy ilyen sofőrt látsz vezetni kívülről, úgy néz ki, mintha sosem akarna megállni! :) Szinte nincs lassítás a vezetésében, körülbelül mindíg egyazon sebességgel, dinamikusan halad.
2007. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sportos vezetés nálam legalábbis azt jelenti, hogy nem a kanyar előtt 100 méterrel lassítok, igy nem tartom föl a többieket sem, rövid féktávot veszek, és dinamikusan gyorsítok ki. Fontos, hogy mindíg a megfelelő sebességi fokozatban hajtsunk, ideális fordulatszámon. Ismerek olyat, aki annyira utál váltani, hogy csak akkor vált vissza, ha már fullad a motor. Így persze nem lehet haladni rendesen. Az elindulásról ne is beszéljünk, szörnyen rosszul vezet az átlag.

(terepjáróm van , nem sportkocsi, de így is állandóan kerülgetnem kell a "nemsportos" vezetőket)

:-)

2007. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem szólóak is írják, gyakorlatilag egy dinamikus, temperamantumos haladásról van szó. A szóhasználat, hogy sportos, abból fakad, hogy ugye a motorsportban a vezetés a minél előbbi előrejutásról szól. A közúton persze ez nem tévesztendő össze az agresszív tahósággal. Nekem sportkocsim van, sportosan vezetek, tehát a kanyarokat a lehető leggyorsabban és az ideális íven veszem be, az autópályán gyorsan megyek, ahol tehetem, a lámpaváltásokat dinamikusan reagálom le, nem tökölök, de mindezek ellenére nem vagyok sosem udvariatlan, erőszakos vagy pofátlan.
2007. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 JimmyJoe válasza:
43%

Na összefoglalom mit is jelent a sportos vezetés:

-Ahol 50 km/h a megengedett sebesség, ott 70-nel megyek

-Ahol 30 km/h a megengedett sebesség, ott csak 60-nal megyek

-Ha valaki betartja a sebességkorlátozást, akkor vadul kielőzöm és közben nézek át a kocsijába, azzal a "kiezahülyebaromakifeltartengem"- nézéssel

-Az elöttem haladóhoz mindig annyira közel megyek, ha annak fékeznie kell egy kereszteződésben, akkor én már csak félre-melllécsúszva tudok megállni mögötte

-Mikor zöldre vált a lámpa, akkor mindenki rám figyel, mert akkora slunggal indulok, hogy a kocsi eleje-hátulja riszál jobbra balra

-Ha már pirosra vált a lámpa azért én még átmegyek, majd fékez más helyettem

-Gondolkodom, hogy a zebrán közlekedő pancsert jobbról, vagy balról kerüljem -e ki nagy sebességgel, röhejes ugrabugrálásra késztetve a marhát


Na, nagyjából ennyi a sportos vezetés. A sportos vezetés kifejezést a közlekedési tahók alkalmazzák a saját vezetési stílusukra... Mindenki más bunkóságnak hívja.

2007. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Véleményem szerint én sportosan vezetek. Mások szerint viszont ön,- és közveszélyes vagyok.

Úgyhogy valahol a kettő közt van a vonal:)

2008. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!