Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az orvosi alkalmasságira...

Ha az orvosi alkalmasságira csak szemüveget írnak, a jogsiba beirathatom a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Nemrég csináltattam az orvosi alkalmasságimat B kategóriás jogsihoz. Az orvos nem kérdezett rá, hogy kontaktlencsét hordok-e a szemüveg mellett, és nem gondoltam, hogy bele kell iratni. Itthon utánaolvastam, és azt találtam, hogy külön van kontaktlencsés korlátozás illetve a 2 együttese. Alapvetően szemüvegben vezetnék, viszont lehet, hogy nyáron jobb lenne a kontaktlencse+napszemüveg kombináció. Ha majd eljutok oda, hogy a forgalmi vizsga után megcsináltatom a jogsit, ott van rá reális esély, hogy beírják a kontaktlencsét is a szemüveg mellé, vagy ehhez kell egy teljesen új orvosi alkalmassági?

2017. dec. 23. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez új orvosit kell csináltatni. Vagy bevállalod, hogy a rendőr kedvére leszel utalva, hogy a 01.01. kóddal bemutatod a kontaktlencse kis dobozát meg a szemüvegedet is és elfogadja vagy nem. 10 évig én ezt nem kockáztatnám meg.


Én meg csak kontaktlencsével vezetek, de mégis 01.06. kódút kértem, mert miért ne. Jogsiban elfér. Igazából az orvosoknak is eleve ezt kellene adniuk alapból és olyankor adni a másik kettőt, ha valaki az egyikben rosszul lát és ezzel kötelezi, hogy olyannal ne vezethessen. Csak hát az alkalmassági is egyenlő a kalap szarral, dísznek csinálják csak.

2017. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor elmegyek új orvosit csináltatni... és igen, egyetértek, az a "vizsgálat" nem jó semmire, csak hogy tudj mire fizetni
2017. dec. 24. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!