Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy vasutasnótát keresek?

Egy vasutasnótát keresek?

Figyelt kérdés

keresek egy vasutas nótát, még régen hallottam valahol, valahogy úgy kezdődött, hogy:

"Piros lett a jelző, nem sárga" illetve volt benn olyan rész is, hogy "tilos a bejárat..."


Aki esetleg ismeri le tudná írni, vagy egy linket dobni ahol fenn van neten, Google-val nem sikerült előre jutnom.



2017. nov. 8. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok segíteni, de valami kamu-vasutas nóta lehetett ez, mert a vasútnál hagyományosan kb. mindenki kifejezetten allergiás a "piros" szóra.
2017. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vasutas embertől hallottam még anno, de már jó 10 éve volt, és az illető pontos nevét sem tudom az a baj.
2017. nov. 8. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:

a jelző VÖRÖS és nem piros, így ez nem is vasutas nóta...

:-D

2017. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen nem tudom teljesen a pontos szöveget, hisz elég rég hallottam még alsó tagozatos diákként. De biztos hogy létezik ilyesmi formában, csak gondolom aki ismeri az biztosan mástól tanulja ilyesmi.
2017. nov. 10. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!