Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről, tényleg akkora energia lehetőségek vannak a hidrogénben?

Figyelt kérdés

A cikk:

[link]


A hidrogéné a jövő?



2017. máj. 22. 18:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy másik érdekes régebbi cikk:

[link]

2017. máj. 22. 18:50
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, nagy buli a hidrogén. De erről kérdezz meg egy milliárdos olajcéget, illetve az olajsejkeket...más lesz a véleménye mindenkinek, aki a jól bevált, és még legalább száz évre elegendő olajjal foglalkozik(busás haszonnal)

egy jobb repülőgép egy felszálláskor 30-50-70(vagy több) tonna kerozinnal száll fel..ez a buli.

2017. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát mivel a világegyetemben a leggyakoribb elem a hidrogén, nem ártana kezdeni vele valamit.
2017. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam, az ötlet kétségtelenül kiváló...csak azok a bizonyos ellenérdekek...


Cui prodest?

2017. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hidrogénnek jelenleg nem kell ellenérdek, ugyanis a legnagyobb problémát a tárolása okozza. Ugyanis a legkisebb atom a hidrogén, szinte lehetetlen nem ipari körülmények között tárolni (ahogy egyébként a cikk is írja). Ráadásul iszonyúan veszélyes is. Innentől kezdve előbb lesz magfúziós reaktor + villanyautó, mint hidrogénnel működő autó tömeggyártásban.
2017. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Vannak benne lehetőségek. A közlekedésben is, elég csak az Apollo-programot illetve az STS-t említeni. Csak éppen jelenleg 3 területen akad némi probléma:

- az előállítása kissé energiaigényes, jelenleg nem túl gazdaságos

- a biztonságos tárolása hétköznapi felhasználás esetén problémás; az egyik legrobbanás- és tűzveszélyesebb anyagról van szó. Nem feltétlenül előny, ha egy baleset esetén repül a fél utca is...

- az elosztáshoz szükséges infrastruktúra kiépítésre szorul. Ha a cikkben írtak szerint autózásban gondoljodunk, akkor a benzin-, gáz-, elektromos kutak mellett párhuzamosan hidrogénkutak rendszerét is ki kell építeni.


Azzal viszont vitába szállnék, hogy a károsanyagkibocsátása nulla. Való igaz, hogy a hidrogénmotor égésterméke vízgőz, ami légszennyezési szempontból össze sem hasonlítható a fosszilis tüzelőanyagokéval, de attól még az üvegházhatás megmarad. E tekintetben semmivel nem marad el a széndioxid mögött.

A "cui prodest" kérdésére pedig a választ a jelenlegi olajbizniszben érdekelt cégek jelentik. Az első válaszolóvalöellentétben ui. nem vagyok meggyőződve arról, hogy még száz évre elegendő, gazdaságosan kitermelhető olajkészleteink lennének. Különösen nem akkor, ha az igény is a jelenlegi trendnek megfelelően nő. Jelenleg a teljes kitermelt olajmennyiség nagyjából képes lenne fedezni Kína teljes igényét. Nem szabad elfelejteni, hogy az olajat nem csak energiaforrásként égetjük el, hanem arra épül a teljes vegyipar is. Szóval az energiagondot meg kell oldani és ez éppen azoknak az érdeke, akik jelenleg rajta tartják a kezüket...

A hidrogénnek van esélye, hogy azzal oldjuk meg az emberiség energiaproblémáit, de jelenleg ez még nehézségekbe ütközik: pár évtizede még mindenki meg volt győződve arról, hogy napjainkra már működő fúziós erőművünk lesz...

2017. máj. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!