Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nincs arra törvény, hogy...

Nincs arra törvény, hogy kapubejáró elé nem lehet parkolni?

Figyelt kérdés
A szomszédunk mindig az mi kapúbejáronk elé parkol. Igy mi kocsival be se tudnánk állni a kertbe. Mondtuk neki, hogy ne áljon oda többet, de azt mondta feljelent mert közterület és rosszindulatúak vagyunk amiért nem engedjük :Ddd
2017. máj. 14. 11:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Még nem válaszoltál, hogy az utóbbi években hányszor állt be a kaputokon autó?

Ugye egyszer sem, csak a szomszédodat akarod piszkálni?

2017. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mi is beszoktunk állni a kapun :) de még ha nem is szoktunk volna akkor se érteném miért elénk áll nem pedig a sajátjához. Az idegesitő benne, hogy szerintünk még direkt szólt is az ismerőseinek, hogy ők is elénk álljanak ha jönnek hozzá vendégségbe mert heti 2x előfordul ilyen is, aztan mérgelődnek azok is, hogy lekell menni hozzá. Mert olyan az utca hogy mellettunk van ugye egy hosszú utca hogy a mogottunk levo hazhoz is belehessen menni. Tehat ott is eleg hosszu hely van parkolas lehetosegere a sajat kertjuk mellet..Bár ott is volt olyan hogy a mi keritésünk mellé álltak és egy idő után a keritésünk beis "hajolt" Egyszer sem kérdezték meg, hogy megengedjük e nekik, hogy elénk álljanak. Volt, hogy lementünk a boltba kocsival mamam ott maradt kutyámmal a kertben akkor is jött valaki és odaált, szolt neki mamam hogy dehát jövünk mindjárt haza igy nem tudunk beállni erre az volt a válasza a kocsisnak, hogy tegyen szájkosarat a kutyájára :D (mellesleg a kutyam alapjáraton elég kistestü és a kertben volt)
2017. máj. 15. 22:49
 13/16 anonim ***** válasza:

Jogi szempontból igazt adtam neked, de azt is leírtam, hogy a változó szabály miatt intézkedés csak akkor történik, ha kéred. És akkor is megteheted, ha soha nem álltok be.

Ám azért valami legyen világos! Az utca nem a tiétek. A kapubejárót megbeszéltük, de a házatok elé bátran állhat, ha nem tiltja tábla. Sok olyan kérdést olvasok itt, amelynek feltevője nincs tisztában azzal, hogy csak a mezsgyehatáron belüli rész az övé.

A bedőlt kerítést nem értem. Még akkor sem, ha abból indulok ki, hogy nincs járda, vagy van, de arra feláll.

Járdán nincs helye kocsinak, azon nem szabad várakozni. Táblával megengedhető, de másfél métert akkor is szabadon kell hagyni.

Ha a kerítés bedőlt, akkor annak neki is ment. Ha csak egy centire áll mellé, akkor sem lehet semmi baja a kerítésnek. Ha mégis bedőlt, nem ment neki, akkor az nem a szomszédod miatt történt.

Bennem is felmerült már sajnos, hogy piszkálódni akarsz.

2017. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Csak akkor szoltunk nekik mikor már a kapubejarónk elé állt.
2017. máj. 16. 00:36
 15/16 anonim ***** válasza:

Marha egyszerű, ha van két kocsi a családban, vagy van egy ráérős haver, ha egyszer beálla kaputok (nem a ház, hanem a kapu) elé, akkor a két kocsival koppra ráálnni elöl hátul, kézifék+sebességbe tenni, aztán másnapig így hagyni.

Persze ehhez az kell, hogy épp ne bent állj, amikor ezt műveli. Ezt biztosan megjegyezné.

2017. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hehe, a szomszédom tudja hogy nincs kocsim, és annak ellenére, hogy már többször szóltam érte, egyre gyakrabban a kocsibeállónkra áll. Eleinte szabadkozott, hogy mindjárt eláll, meg siet, stb, aztán egyre hosszabb időre felejtette ott a kocsiját, és még ő méltatlankodott amikor szóltam érte, hogy mit izgulok, nincs is autóm. Nos, most neki sincs, mert bejelentettem, és el is vitték kb 20 percen belül.
márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!