Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "B"jogosítvánnyal mit lehet...

"B"jogosítvánnyal mit lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Ùgy hallottam,hogy a´llítólag lehet traktort is.(amit nem nagyon hiszek)
2008. okt. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Lehet. A B kategória személyautóra, 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsira, segédmotorkerékpárra és mezőgazdasági vontatóra érvényes. A kezdő minősítés letelte után lehet vele utánfutót vontatni (ennek szabályait pontosan nem tudom fejből, de nekem még 750 kg-os össztömeget tanítottak)
2008. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Változott a dolog, csak annak írják be pl. a traktort (T kategória) automatikusan akik még azelőtt vizsgáztak, mielőtt szétbontották volna. Én '86-ban vizsgáztam (A,B-re), ezért nekem még automatikusan az összes "A" kategóriát, a"B"-t, valamit a "T", "M", "K" kategóriákat is beírták korlátozás nélkül.

A K, T, M, TR, V ún. nemzeti kategóriák.


Amit az újonnan megszerzett B-s jogsival vezetni lehet:

- a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van

- az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény

- az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot

2008. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

B kategoriás kezdö vezetöi engedélyel a következö jármüvek vezethetök.

-Állati erövel vont jármü

-Kerti traktor

-segédmotorkerékpár

-személyautó(kezdö vezetöi esetén 2 évig potkocsit nem vontathat)

-Lassú jármü és nehézpotkocsija (Csak akkor lehet ha a traktoron is és a potkocsin is piros a rendszám)

-Mezögazdasági vontató és 1 db könnyü pótkocsi(750kg)


Ezeket lehet vezetni...

2009. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy traktort nem lehet vele vezetni mert az a T kategória..lassú járművet lehet...és a 2 nem ugyan az mert amelyik traktoron piros rendszám van vagy bármelyik járművön piros rendszám van az lassú jármű
2011. márc. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!