Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi letud járni?

Forgalmi letud járni?

Figyelt kérdés
kresz vizsga utána megcsináltam a forgalmit és lassan lejár a két év, elsősegélyem még nincs meg, akkor kezdhetem újra elölről? én úgy tudom hogy 2 éven belül csak a forgalmit kell megcsinálni
2017. jan. 23. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen tiszta, mit is kérdezel, de ha sikeres forgalmi vizsgád van, de még nem intézted el a jogsi kiváltását, akkor nem kell izgulnod. Húsz év múlva is megkaphatod.

Megint nem tiszta a két év sem. Ha a kezdő vezetőre gondolsz, az még nem ketyeg, csak attól a naptól, amikor ténylegesen megkapd a jogsit.

Tehát, ha 2014 január 1-én vizsgáztál, február 1-én megkaptad a vezetői engedélyt, akkor 2016 január 31-ig vagy kezdő vezető.

De ha 2014 január 1-én vizsgáztál, de 2032 január 1 dátummal kapsz jogosítványt, akkor 2034-ig kezdő leszel.

2017. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod. Előzmények elvesztésével járó határidők csak az elméleti vizsga és a forgalmi vizsga tekintetében vannak.

Az elsősegély vizsga letételére - hacsak nem változik majd a jogszabály - nincs határidő. Ha nem lesz meg, akkor sem vész el a sikeres forgalmi vizsga eredménye. Csak, amíg nincs meg, addig nem kapsz vizsgaigazolást, és nem készíttethetsz vezetői engedélyt; azaz nincs vezetői engedélyed.

2017. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, az elsősegélyre (ha közben nem lesz változás, ezt érdemes figyelned) nincs ilyen megkötés. A sikeres forgalmi vizsgával lezárod a dolgot és nem ketyeg semmi, bármikor kiválthatod ha meglesz az elsősegély kártya. Viszont anélkül nem kapod meg a kártyát és hát elég kellemetlen hogy megcsináltál mindent, kifizetted, csak az egyszerű részét nem és emiatt kiesik egy csomó idő amit vezethetnél. A megszerzés után célszerű mielőbb vezetni különben az a kevéske rutin is elvész és ilyenkor érdemes oktatóval vezetni pár órát (van ilyen lehetőség az iskolákban hogy jogsisokkal vezetnek hogy belerázódjanak, biztonságérzetet ad hogy még belenyúlhat stb.) A jogsi 2 éves kezdő elnevezése is onnantól számít hogy a kártyát megkapod.
2017. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!