50. 000 bírság. Lehet ez ellen tenni valamit, vagy semmi együttérzés és emberiesség nincs ezekbe?
Bocsanat elore az ekezetejert
Korhazba kellett jonnom, manóval tudok csak kozlekedni, a korhaz korul tenyleg olyan szinten tele van minden, hogy semmilyen utcaba semilyen hely. Anya a korhaz mogott, hogy kozel legyen egy 4 ferohelyes parkolo mellé felallt a fure. De egyaltalan nem rendezett meg semmi, csak felallt egy sima fuves reszre, sehol tabla ez ellen meg semmi.
Es mire visszament varta ot a papirocska hogy mennyit kell fizetni. Lehet ezen enyhiteni? Nincsennek ilyen elnezo esetek? Vagy ezek az allatok lesz.rnak mindent csak buntethessenek?
ha tovább mentél volna és elfordulsz jobbra akkor tuti találtál volna helyet, ott mindig van :)
utálok ide járni... szerencsére nem sokat járok de eddig akár hányszor voltam ott mindig volt pár hely
Milyen együttérzés vagy emberség kellene?
Ezek szerint téged vittek kocsival, miért nem állt meg a kapuban, szálltál ki, aztán keresett parkolóhelyet? Ha így működne akkor nem kellenének szabályok.
"Sietnem kellett mert viszketett a bal herém, ezért mentem városban 110-zel"
Érzed az iróniát?
Kedves utolso elotti, igeen mar rutinosak vagyunk, de hidd el minden apro utcaba bementunk es sehol semmi, jó, korozhettunk volna háha valami felszabadul de igyekeztunk is beérni.
Es tudom felfogtam hogy mashgy is meglehetett volna oldani, de hát na :)
Vélhetően nem ismered a KRESZ-t, de édesanyádnak ismernie kéne. Ez a szabálysértés nem függ attól, hogy mennyire füves, gondozott stb. az a terület.
„Járművel megállni – ha közúti jelzésből vagy a (2)–(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik – csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.”
↓
1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól [KRESZ] 40. § (1).
„A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.”
↓
1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól [KRESZ] 41. § (1).
Az idézet, vagyis a 40. § (1) bekezdés első mondta a rendelet hatályba lépése, azaz 1976. január 1-e óta változatlanul van érvényben. A (2)-(5) bekezdések nem bővítik ki a megállási lehetőséget a kérdésbeli esetre. Ahhoz hosszú szöveg, hogy idemásoljam, de elolvasható, például, a Magyar Közlöny kiadója által üzemeletetett Nemzeti Jogszabálytárban:
↓
Tehát nem hiányolható a tiltó tábla, ellenkezőleg, akkor lett volna szabad ott megállni, ha tábla megengedte volna, ahogyan az 1. válaszban szerepel. Sőt, esetetekben nem is csak a megállást, hanem a várakozást kellett volna megengedni.
A szabálytalanság ténye nem vitatható. Az összeg arányosságához néhány meggondolás:
- Az egyes szabálysértések bírságösszegének kötelező mértékéről szóló 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. melléklete a megállási-, várakozási tilalom megszegésének döntő többségét 10 000 Ft-os helyszíni bírsággal rendeli büntetni. (A 20 000 Ft akkor léphet hatályba, ha a szabálysértő nem ismeri el a szabálytalanságot, és szabálysértési eljárás lefolytatása után állapítják meg a szabálytalanságot.)
15 000 – 25 000 Ft-t (25 000 Ft-os csak egy van) a súlyosabb esetekben állapít meg.
50 000 Ft-os csak egyetlen van, a mozgáskorlátozott parkoló jogosulatlan használata.
Ezek alapján az 50 000 Ft igen magas összeg.
↓
- A szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény) 99. § (2) bekezdése szerint „A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.”.
Ezt tekintve az 50 000 Ft igen magas összeg.
↓
- Viszont, az önkormányzatok, önkormányzati rendeletekben meg szoktak határozni védendő zöld-területeket. (Bulvárlapok, internetes blogok kedvence szokott lenni az olyan „zöldterület” fényképes bemutatása, ami aszfaltozott - félreértés elkerülése érdekében, nem színes, például zöld aszfaltborítással -, kopár - ahol még egy távoli fáról odahullott levél sincs -, stb. Ilyenkor nem is a közlekedési szabálysértés miatt, hanem környezetkárosításért szabnak ki pénzbírságot. Ennek mértéke viszont – csak a Szabálysértési Törvény megszabta összeghatárokat tekintve – ötezer forinttól százötvenezer forintig terjedhet. Ugyanakkor, különböző jogszabályok, környezetkárosítás miatt jóval nagyobb bírság-összegeket állapítanak meg.
Ezt tekintve, az 50 000 Ft, már nem is biztos, hogy magas összeg.
Sajnálom, de jogilag nemigen van mit tenni. Nem látok rá sok esélyt, de próbát megér enyhítés kérelmezése. Nagyobb esély van halasztott fizetés, részletfizetés kérés elfogadására. Azért, csak könnyebb, ha nem egyszerre kell kifizetni.
Úgy tűnik senki nem tudta értelmezni az előző válaszom, ezért leírom bővebben. /csak a jogi részét, emberi megítélése nem az én dolgom/
Tilosban parkolásra nem vonatkozik a kollektív felelősség, kijön egy felszólítás -bár a csekk mellett is kéne lennie , amiben benne van, hogy a -be. melyik paragrafusa alapján nem vagy köteles /tulajdonos vagy üzembentartó/ magadra vagy családtagodra terhelő vallomást tenni, élsz ezzel a joggal, elkövető hiányában megúszod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!