Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szétment szülő elviheti a...

Szétment szülő elviheti a saját fiának az autóját?

Figyelt kérdés

Szóval a történet tömören,az egyik barátom szülei szétmentek és az apja el akarja vinni a barátom kocsiját mondván még nem fizette neki ki.

A kocsit úgy vette hogy nem a bankba vett fel hitelt hanem az apjától kért pénzt és neki törleszti vissza.

Na már most még van belőle vissza,így elviheti a kocsit?

A kocsi nem tudom hogy van a haverom nevén,vagy üzembetartói vagy ő a tulaj.Szóval vagy vagy alapon mind a két kérdésre kellene a válasz.

Előre is köszönöm!



2016. szept. 13. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha te sem tudsz semmi konkrétumot, akkor hogyan vársz választ?
2016. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen konkrétumot,két opció van,vagy üzembetartói a haverom,vagy tulajdonos,fogd fel úgy hogy kettő kérdést tettem fel :) A lényeg hogy az apjának nem fizette ki a kocsit még.Nem értek így a jogszabályokhoz,a bank ugye elviheti a kocsidat hiába te vagy a tulajdonos,ha nem fizeted a hitelt,de most így sajna nem tudom.
2016. szept. 13. 10:03
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Sem a tulajdonostól nem viheti el senki az autót, sem az üezmbentartótó, még a tulajdonos sem, mert átadta neki a használati jogot.


Ha az ismerös az apától vett fel kölcsönt, akkor vagy nincs róla semmiféle papír - ebben az esetben az apa nem tehet semmit jogilag, és ha elviszi az autót, akkor az lopás, ha a fia feljelenti, akkor eszerint büntetnik meg. Ha van róla rendes kölcsönszerzödés, akkor azzal a bírósághoz fordulhat visszakövetelni a pénzt, de az autó elvitele ebben az esetben is lopás.

A hitel ellenértéket csak hivatalos szervek (bank, végrehajtószerv) foglalhatják le.

2016. szept. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De az üzembetartóit a tulajdonos vissza vonhatja nem? Illetve jogában áll a tulajdonosnak a kocsiját eladni.Úgy tudom hogy az üzembetartóit terhel minden kötelesség,díj és adó,de a járművet ő nem adhatja el csak a tulajdonos.

Ergo akkor így már ki is tud cseszni vele.

2016. szept. 13. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:
A tulajdonos megszüntetheti az üzembetartóit. Utána azt csinál az autójával, amit akar.
2016. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Ment a + :)
2016. szept. 13. 10:35
 7/11 Trafó1 ***** válasza:
A másik dolog amit figyelembe kellene venni, hogy valószínűleg már kifizette jó részét a hitelnek tehát a kocsi nagy része már az övé, ilyen alapon lehet többségi túlaj is adott esetben.
2016. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát sajna nagy része még vissza van.De azért köszönöm neked is a választ :)

Mondjuk szerintem valahol szomorú az ilyen,hogy családban ilyenek megtörténhetnek :(

2016. szept. 13. 10:38
 9/11 anonim ***** válasza:

A tulajdonos az üzembentartó beleegyezése nélkül dönthet az autót illetően, ha a szülő a tulajdonos a gyerek az üzembentartó, elveheti az üzembentartói jogot, el is adhatja az autót, nem kell beleegyezést sem kérni.

Sokan ügyeskednek az üzembentartóival, közülük nem kevesen jártak már pórul, ez is egy olyan eset lehet, ha a gyerek csak üzembentartó, nem tudja a szülőt megakadályozni abban, hogy az éljen a tulajdonjog adta lehetőségével.

Más kérdés, milyen lehet ott a családtagok egymáshoz való viszonya, olyan viszonyok között nem igy kellett volna ügyeskedni.

Abban az esetben, ha a gyerek nevén van az autó, nem veheti el tőle az apa

2016. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát először is az apát kellene minősíteni..ha szereti a gyerekét, akkor eleve nem tesz ilyent, mert az anyjától válik..a gyerek meg változatlanul törleszt...


azt is tudni kellene, kinek a nevén van a járgány,illetve érthetőbben: ki a tulajdonos?..mert az a státus a döntő..


aztán, ha mégis viszi az autót, de addig a fia használta kizárólagosan, akkor azt az addig kifizetett pénzt akár kölcsönzési díjnak is betudja a bíróság...(feltéve, ha van a pénzkölcsönzésről papír..amit nem mindegy hogy fogalmaznak meg, mert magánszemély nem folytathat kölcsözési tevékenységet)


ez persze csak akkor válik ijesztően brutálissá, ha bíróságra kerülne az ügy...az már a vég, az alja a családi kapcsolatnak...


szóval elviheti a saját fia kocsiját, ha az nincs a gyerek nevén, mint tulajdonos...ilyenkor teljesen mindegy mennyit fizetett a részletből, az csak használati díj...

2016. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!