Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kamionosok tudnak maszekolni?

A kamionosok tudnak maszekolni?

Figyelt kérdés

Pl: ha elvisznek egy fuvart párizsba, lepakolnak. Felpakolnak, de mondjuk nincs tele a raktér. Van arra lehetőségük, hogy bevásárolnak valamiből sokat, amit aztán itthon el tudnak majd adni. Teszem azt, vesznek 100 kg cukrot, amit aztán itthon el tud passzolni. Mindenképp olyan dolgot, ami itthon drágább.


A cukorba nem kell belekötni, az jutott először eszembe, nem tudom, hol mennyibe kerül.


2016. aug. 23. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Gyakorlatilag meg pitiáner összegeket lehetne vele keresni. A kádár korszakban aranyáron el lehetett itthon adni a külföldön fillérekért vett farmert, amo szappant, mosóport, donald rágót, aranyat... Ez ma megszűnt. Ottkint is hasonlóak az árak a hazaiakéhoz. Mindent meg lehet venni magyarországon, amit külföldön árulnak... Én 15 éve kamionozom, de egy kollégámtól sem hallottam, hogy ilyesmivel foglalkozna.
2016. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha berakod a raktérbe arra CMR kell, akkor meg már kicsit érdekes a dolog
2016. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetne bizniszelni ezzel-azzal, de annyira szoritja őket az idő, hogy nem éri meg. Továbbá, haza is kell vinni valahogy. A kamionnal szinte soha nem mennek haza a házukhoz, hanem a telephelyre. Ott meg nyilván nem állhat neki kipakolni. Most persze ezt-azt haza lehet hozni, például egy biciklit, vagy ilyen apróság, azzal nincs is gond, de komolyabb cuccoknál nem megy a dolog. Meg a legtöbben fullba nyomják a kamiont, vagy a súly miatt nem fér több cucc, vagy nincs hely.
2016. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
olyannal "maszekolnak" hogy az áruból adnak el valakinek vagy az üzemanyagukat adják el.
2016. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ma már nem nagyon éri meg az ilyesmivel piszmogni.


Öregebb kollégáktól viszont hallottam olyan eseteket, hogy pl. valaki lement Kazahsztánba, ott lepakolt, üresen kellett visszamennie mondjuk Moszkváig, onnan rakott valamit haza. Ekkor ott lent, a határ térségében megegyezett kínaiakkal, és az ő cuccukat maszekban elfuvarozta az oroszokhoz, Moszkváig vagy máshova, ameddig üresen ment volna. Ott lepakolt, és utána vette fel a motyóját hazafele.


Mondanom sem kell, több okból is rázós az ilyen dolog, de állítólag volt aki csinálta.

2016. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!