Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ennyire drága a taxi?

Miért ennyire drága a taxi?

Figyelt kérdés

Nem szoktam taxizni, 2szer ültem taxiban de mind 2 alkalommal ismerőssel mentem, ők ragaszkodtak ehhez és ők is fizették. Egyik egy kb 1,5km volt és 1000 forint, a másik pedig 10km és 3000 forint.

Mi kerül 3000be 10 kilóméteres útnál? Egy dízel autó ennyi pénzből közel 150km-t megtesz és még városban is több mint 100km ami ebből kitelik. Van haszna is meg adó, szerviz na de kb 20ft/km az üzemanyag költségük. Ha még el is jött értem pár km-ről akkor is 300-350 forintnál nincs több az üzemanyaguk. A 10km-t megtette 15 perc alatt tehát keresett 2600-at simán negyed óra alatt. 3 ilyen fuvart megcsinál 1 óra alatt és keresett kb 8000-et. Ha a fele maradna nála akkor is jól jár mert nem fizet ki szervizre meg adóra napi 4000-et és még mindig csak 1 órát dolgozott.


2016. júl. 16. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha cégnél alkalmazott, akkor gondolj bele, mennyi pénz kell csak egy ember bérének a kitermeléséhez. És akkor még ott a központ, irodák, diszpécserek, technikai háttér.

Ha egyéni vállalkozó, akkor is van egy rakás adó, járulék.

Annál sokkal több költség van, mint ami közvetlenül az autó fenntartásához tartozik.

2016. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

A Taxisok mind egyéni válalkozók és franchise szerződéssel kötödnek a taxis cégekhez.

Ami röviden azt jelenti hogy a bevételből leadnak a cégnek, a cég meg biztosítja nekik a diszpécser hálozatot meg a brand-ot.

A taxisok pofátlan jól keresnek.

És igazad van nagyon drága nálunk a taxizás.

Nem véletlenül üldözték ki Budapestről az UBER-t, mert hát az fele áron adta ugyanazt a szolgáltatást.

És ráadásul a taxisok kb 90% gyökér, és jelentős az összefonódásuk illegális üzletekkel.

Pl: a qwákat nagyrészt taxisok viszik el a kuncsaftokhoz.

Egy profi taxis csak a taxizásal kb 400 ezer keres havonta+ a mellékes dolgok:-)

2016. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha vezetni tanulsz akkor a pótórák 3000ft/ óra. Ugyan ez más terület de az oktatók is autókon dolgoznak mint a taxisok, ők is adóznak, ők is fizetnek az üzemanyagért, saját kocsijuk van, ők szervizelik, stb és ők is egy cégnek(iskolának) dolgoznak.

Nekik mégis megéri hogy oktatnak 3000ft-ért, pedig nagyobb utat tesznek meg az autójukkal mialatt megkeresik ezt a pénzt.

2016. júl. 16. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha vezetni tanulsz akkor a pótórák 3000ft/ óra. Ugyan ez más terület de az oktatók is autókon dolgoznak mint a taxisok"

Ez igaz, de az oktatók nem hiénák.

2016. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked sem annyiba kerül egy kilométer, amennyit gondolsz. Ugyanis nem csak a benzin kiadás. Neked is van rengeteg költséged. Gondolod, hogy a taxi maga ingyen van? Nem kell bele egyéb üzemanyag is, mint a benzin, vagy gázolaj? Nem kell bele új gyertya, aksi időnként? Nem kell költeni a kötelező szervizre, nem a rongálódásokra, meghibásodásokra? Ingyen van a műszakiztatás,nem kell teljesítményadót fizetni?

Ezen felül a számos egyéb kiadás van.

2016. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy 3000ft-ba került 10 km-es út. Ezt 15 perc alatt tette meg és az üzemanyag ami erre elég az kb 350 ft, úgy hogy el is jött értem, legalábbis gondolom a dizspécser nem a legtávolabb lévő taxis küldte oda.

Marad neki 2650 ft miután levonta belőle az üzemanyagot. Megcsinál még 2 ilyen fuvar azon az 1 órán belül és így üzemanyag után megmarad neki 3 fuvaron 7950, tehát durván 8.000 forint. Ebből félreteszi a felét,4000-et és ha csak 1 órát dolgozna 1 nap akkor is 250 munkanappal számolva(4000x250=1000000) 1 milliót tesz félre szervizre, adóra,stb,stb évente. De gondolom a taxis dolgozik legalább 8 órát 1 nap és hétvégén is, meg ünnepnapokat is bevállal. Ha csak 8-al szorozzuk akkor is 8 millió ja lesz arra hogy adót fizessen, szervizt, pénzt a társaság felé és még 8 millió amit zsebre tesz.

Lehet hogy hülye számítás mert vannak gyengébb napok, van amikor alig van utas de ha csak a 70%át megkeresi annak amit számoltam akkor is már jól jár.

2016. júl. 17. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Ember! Elolvastad azt, amit írtam? A benzinköltség a legkevesebb, ami egy autóval jár, még civil kocsi esetében is.
2016. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam de nehogy már napi több 10.000 forint ne fedezze a további költségeket
2016. júl. 17. 13:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem védem én a taxisokat, vannak köztük nagy gazemberek. Kétségtelen De fenntartom, hogy sokkal több a kiadás, mint a benzin ára. Nyilván haszonra dolgozik, mint mindenki.


Lehet, elkerülte figyelmemet, hogy mely városról van szó. Budapesten a taxi hatósági áras, s egységes. Elvileg tarifával nem lehet szórakozni.

2016. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!