Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntettek. Lehet ezzel...

Megbüntettek. Lehet ezzel tenni valamit? Vagy nincs mit tenni, be kell fizetni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a Bp-i Közterület Felügyelettől, hogy XY utcába behajtottam (mindkét irányból behajtani tilos tábla ellenére). Ezek szerint ez nagyon nem vettem észre, de ez lényegtelen. Azt írták, hogy egy kollégájuk levideózott vagy mi. Érdemes kikérni ilyenkor ezt a felvételt? Vagy mi lehet tenni? 30 ropi...

2016. márc. 4. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg behajtottál, -ezt neked kell tudni- akkor felesleges a felvétel kikérése.
2016. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha ennyire fingod sincs akkor pengesd ki, vagy próbálj részletfizetést kérni.
2016. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogod van a felvétel kikérésére, nekik kell bizonyítaniuk a bűnösséget, addig ártatlan vagy.

Az lenne a minimum, hogy kikérem, mi látszik rajta és mérlegelnék.

2016. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha behajtottál, akkor nem kell vacakolni, fizesd ki időben, mert csak drágább lesz. Ha biztos vagy benne, hogy nem tettél ilyet, akkor telefonálj be, és reklamálj. Nekem már küldtek ki csekket, mert állítólag forgalommal szemben parkoltam a III. kerületben, de nem is jártam arra. Megreklamáltam, és kiderült, hogy elírták a rendszámot. Elnézést kértek.
2016. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tényleg behajtottál, fizess. nem éri meg púposkodni, úgyis behajtják, de a többszörösét..

a szomszédom azt mondta a tízezerre, hogy nem fizet...aztán jött a végrahajtó hatvanezerrel...

2016. márc. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha behajtottál, akkor fizess. Ha nem, akkor reklamálj.
2016. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A közúti közlekedésről szóló, 1988. évi I. törvény alapján, ennél a szabályszegésnél (és még másik kettőnél), a bírság kiszabásához nem szükséges technikai eszközzel való rögzítés. Viszont, jogszerűen megteheted, hogy nem veszed tudomásul, vagy nem fizeted meg a bírságot. (Igaz, hogy ha rádbizonyítják, vagy meg nem fizetés esetén adók módjára behajtják, akkor sokkal többe fog kerülni.)


„20. §

(1) kg) a behajtási tilalomra, a korlátozott övezetre (zóna), a kötelező haladási irányra”…„vonatkozó rendelkezések megsértői bírság fizetésére kötelezhetők.”


„20. §

(4b) A közúti forgalomban történő ellenőrzés során, ha az (1) bekezdés kg) pontjában meghatározott szabályszegést elkövető személye a helyszínen nem válik ismertté és a szabályszegést a külön jogszabályban meghatározott technikai eszközzel nem rögzítették, a (4) bekezdésben meghatározott bírságot a gépjármű forgalmi rendszáma alapján megállapított üzemben tartóval szemben kell kiszabni. Ilyenkor az üzemben tartó címére kell a kiszabott összeget tartalmazó csekkszelvényt megküldeni.


(4c) Ha a gépjármű üzemben tartója a (4b) bekezdés alapján kiszabott közigazgatási bírságot nem veszi tudomásul, a közigazgatási hatósági eljárást az egyébként irányadó rendelkezések szerint kell lefolytatni. Így kell eljárni akkor is, ha a gépjármű üzemben tartójának megküldött csekkszelvényen vagy banki átutalással a közigazgatási bírságot harminc napon belül nem fizetik meg.”


„20. §

(11) f) az (1) bekezdés kg) pontja tekintetében a közterület-felügyelet is,”…” jogosult együtt vagy önállóan ellenőrizni.”

/A szövegkörnyezetből kiderül, hogy az „együtt”, a közlekedési hatósággal, a rendőrséggel, vagy a vámhatósággal együtt való ellenőrzést jelenti. Annyiból nincs jelentősége, hogy a kérdésben szereplő szabálysértésnél (és még többnél) önállóan is intézkedhetnek./

2016. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!