Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire pontosan kell betarta...

Mennyire pontosan kell betartani a 20kg-ot repülőtéren mikor feladom a csomagom, a poggyásztérbe?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mikor azt írják, hogy 20kg-ot lehet feladni azt tényleg ellenőrzik és nagyon komolyan veszik?
2010. márc. 30. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Esetleg ha többen mentek, akkor ha jófejek, a csomagok összsúlyát osztják le azzal, ahányan vagytok (feltéve, hogy valaki kevesebbet pakolt).
2010. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És 20kg nem kevés? mármint úgy értem, hogy az egy közepes bőröndnek felel meg kb, ugye? vagy nem is tudom, még soha nem mértem le a cuccom :)
2010. márc. 30. 23:33
 3/11 anonim válasza:
Nagyon pontosan lemérik. Nekem a figyelmetlenségem (egy fő 2x15 kg-ig pakolhat, de én egy bőröndbe raktam 22 kg-ot), 60 euro pótdíjamba került.... grrr....!!!
2010. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyáron fogok utazni. 24 kilós bőröndöt adhatok fel. Azt mondták, hogy ha a bőröndöm meghaladja a 24 kilót, akkor 150 eurót kell fizetnem. (az út BUD-JFK)

Az én bőröndöm nagyon nagy és csak 4 kiló. Szóval pakolhatok még 20-at. De ez is kevésnek tűnik.

A kézipoggyászom max 18 kilót lehet. Ezt viszont soknak találom. Jobb lenne, ha a kézipoggyáz 10 kilós lehetne és a maradék 8-at oda tennék a feladhatóba...


De a kérdésedre válaszolva: Igen, szigorúan veszik.

2010. márc. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ez légitársaságtól függ.... és attól, hogy mennyire van tele a gép
2010. márc. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hja csak azt nem vágom, ha egy 200 kilós ember felszáll a gépre, akkor azt mért nem pótdíjazzák, mikor az már legalább 2 embernek a súlya :)
2010. márc. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pontosan be kell tartani. Mérd le otthon aztán 19,5-nél ne legyen több, mert lehet nem pontos a mérleged :)
2010. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"...Hja csak azt nem vágom, ha egy 200 kilós ember felszáll a gépre, akkor azt mért nem pótdíjazzák, mikor az már legalább 2 embernek a súlya :)..."


Kapaszkodj meg, de pótdíjazák (amerikában biztos). Két jegyet kell vennie, de nem (csak) a súlyal indokolják hanem a szélességel, amit elfoglal. :)

2010. márc. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Kapaszkodj meg, de pótdíjazák (amerikában biztos). Két jegyet kell vennie, de nem (csak) a súlyal indokolják hanem a szélességel, amit elfoglal. :)"


IGen, valóban volt ilyen. Ezután úgy fizetett kártérítést a légitársaság, hogy öröm volt nézni! Tavaly májusban volt egy nagy per miatta.

2010. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor mérek majd pontosan. :)
2010. márc. 31. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!