Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet-e közlekedni BIOETANOL-l...

Lehet-e közlekedni BIOETANOL-lal? Bármilyen benzin üzemű autó müködik vele?

Figyelt kérdés
Mazda 323F-be (bukólámpás), Bármilyen átalakítás nélkül
2010. márc. 30. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen

Ez direkt benzinüzemű autókhoz való üzemanyag./Dízelbe nem jó/

Nyugodtan használhatod a benzin helyett de hogy megnyugtasd magad,csináld te is úgy ahogy az autósok nagy része : fele fele arányban tankolják a "rendes" benzinnel.

2010. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

közlekedni lehet, elvileg a régebbi évjáratú autók gond nélkül elkószálnak vele, az újakhoz kell egy átalakító, de vita tárgya, mert az autód azthiszed így kevesebbet fogyaszt, de végül nem, mert abból többet éget el, szóval amennyit megspórolsz a kevert üzemanyaggal (benzin, bioet.) lényegében semmit sem nyersz.

meg még menni sem megy úgy tőle, de ez elenyésző.

2010. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először 85-15%-ban tankold meg a kocsit. És pár száz kilométer után állj át az 50-50%-ra. Persze benzin szűrőt is kell majd cserélned mert elég szépen kipucolja az etanol a dolgokat. Én még nem próbáltam nekem így tanácsolták.
2010. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugottan használhatod tisztán, én már egy éve használom. Nekem nem kellett átalakító az autómba, de érdemes, mert hidegben nehezen indul. Ha van elöregedett benzincsöved azt cseréld mert valószínüleg felgyorsítja a folyamatot.
2010. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!