Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahoz hogy bejussak a...

Mi kell ahoz hogy bejussak a nemzetközi buszosokhoz? MIndent soroljatok fel légyszi. Fizetés (havi). Stb?

Figyelt kérdés
ennek készülnék általános után :)

2015. nov. 28. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A fizetés változó, és nem is az kell, hogy bejuss!

B kategória, C kategória, D kategória. Páv 2. Gki Kártya. Nemzetközi fuvarozói, bár ez talán ma a GKI buszos megfelelője.

Gyakorlatot is nyilván kérnek, és 21 éves kor alatt ezeket nem tudod összehozni.

2015. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
D kategóriát csak 24 éves korodban tudsz csinálni, addig egyéb foglalkozást kell keresned. Aztán ha meglesz a jogsi, tuti találsz melót, eleinte hajtani fognak, és nem fogod megkapni a spanyolországi utat, ahol egy hetet lakhatsz az 5 csillagos szállodában + tengerpart meg minden, de 1-2 év után ha meg vannak elégedve, megkaphatod segítősofőrként akár a legújabb Merci buszt is, és járhatod Európát. De ehhez szerencse is kell, meg egy kis ismerettség nem árt.
2015. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor ajánlom neked jelentkezz szakközépbe közlekedési szakirányra, jómagam közlekedésüzemviteli gépjárműózemi technikus vagyok,személyszállítást áru szállítást oda vissza vágom helyi volánnál voltam gyakorlaton, ez a szak kb 20 néven van az országban osztvböl kiindulva. Maradhatsz technikusnak is ott, sok a volt buszvezetö vagy forgalmi oktató aki segit olcsón megcsinálni a hivatásos jogsit tippeket ad neked mit hogy csinálj.

Pár évet elülhetnél egy teherautóban, akár nemzetközibe is, lessz tapasztalatod minden téren megtudod mi merre van. Buszos jogsid megvan az a legjobb ha kis 20 fös buszokkal sprinter crafter iveco vagy transittal kezdessz el dolgozni mégse egy 50 föst busszal csinálsz galibát aztán pár 10000 km után irány egy szép volvo ibizár. Mehetsz persze egy szakadt ikarusra is munkásjáratozni de lehet a kedved is elmegy töle. Különben rossz a beszélö rakomány, pisilnie kell be képes rugni rosszul lenni a buszon, tele teszi a wct .. Nagybáttyám sokáig csinálta mint agglegénynek nagyon jó életforma volt de család mellé nem való, minden nö lessz olyan .... hogy bántja a csörét h te nyaralsz állandóan öt meg nem viszed soha sehová, amikor meg elviszed first ladynek áll. Apa is csinálgatja ö kicsivel jár eddig Amsterdam volt talán a legmesszebb ahol volt, Passauba jár még sokat de inkább cseh szlovák román viszonylaton

2016. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fizetés 9000+áfa napi díjba megy minimum a kisbusszal ha a csoport fizeti a szállást napi étkezést lemegy 7500 +áfáig is. Apa olyan hogy idegen tulajdonu autóbuszt vezezetö vállalkozó, szebben mondva szabaduszó soför
2016. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Uhh, hát azért nem a legjobban fizető állás akkor ez a buszsofőrség.

Én nem vagyok sofőr, de meglep, hogy sokan mondják, hogy jobb nemzetközi kamionsofőrnek lenni, mint nemzetkozi turistabuszsofőrnek. Oké, hogy az utasoknak mindig valami bajuk van, meg zajosak, de jobb, mint a kamionba hetekig ülni magadban úgy, hogy csak rakodni meg pisilni szállsz ki. Én rengeteg buszos kiránduláson vettem részt, és turizmussal is foglalkozom, tehát átlátom a dolgokat: néhány ember mindig összehaverkodik az úton a buszsofőrrel, aztán mondjuk ha városokat látogatnak Európában, akkor a sofőr is mehet mindenfele a turistákkal, ha éppen nem akar pihenni, vagy ugye a tengerpartra hogyha éppen odamennek. Nem úgy, mint a kamionsofőrök, akik Párizsnak max a gettó külvárosát látják. Persze, kqrva nagy felelősség, de ez van. Családdal persze nem jó buli a buszsofőrködés, dehát a kamionozás sem az.

2016. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19+1 esre irtam nagy busz nagy pénz
2016. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!