Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ebben az esetben?...

Mit tehetek, ebben az esetben? Fizessek, mint a katonatiszt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez év októberében Debrecenbe, megbírságolt, a DV Parking kft.egyik alkalmazottja, mert nem talált parkolójegyet,az autómon. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy valóban elmehtem parkolójegyet váltani, az automatához, ahol öten álltak előttem. Mire visszaértem,(ez úgy 4~5 perc lehetett) a munkatárs, már éppen csomagolta be a kis piros zacskóba,a fizetési felszólítást. Mondtam neki, hogy itt a parkolójegyem, de ő elég durván válaszolt, hogy ezzel már elkéstem. Még pár keresetlen szóval nyílvánítottam ki nemtetszésem,és mentem dolgomra. Otthol, a páromnak feldúlva elmeséltem az esetet, mire ő felhívta a kft.-t, ahol azt az információt adták, hogy még 1 perc türelmi idő sincs a jogszabályban adva,(amit amúgy a debreceni közgyűlés hozott) a parkolójegy megvásárlására. Nem volt mit tenni be kellett fizetni, a 4420 Ft.-os bírságot. Ez még semmi, mert most a napokban kaptam szintén egy felszólítást a DV Parking kft.-től, hogy legyek szíves befizetni 9520 Ft. pótdíjjat, mivel későn fizettem be az előző bírságot.Az igaz,hogy 15 nap van a papíron, a párom pedig,a 16. nap reggelén fizette be a 4420 Ft.-os bírságot. Ugyancsak felhívtuka céget, és elmondtuk,hogy szerintünk ez jogtalan, de a hölgy csak azt válaszolta, hogy :- így jártak - - esetleg tudok-e még valamiben segíteni, ha nem hagyjanak,hadd végezzem a munkámat - Ezen úgy feldühödtem, hogy legszívesebben, felpofoztam volna őkelmét.

Ebben az ügyben szeretnék tájékoztatást kérni,mert nem hiszem el,hogy így le lehet húzni egy embert. Köszönöm a segítségeteket.



2015. nov. 24. 14:05
 1/7 SándorÚr ***** válasza:
64%
hogy-hogy 1 perc türelmi idő sincs? Akkor, hogy veszed meg a jegyet? én többször hallottam már 5perc türelmi időről... De az a baj túl sok időt és idegességet ölnél bele az egészbe, egyszerűbb ha elfelejted
2015. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

még lázadozol..néhány feledékenység, ráérős befizetés után rájössz, hogy neked soha nem lesz igazad.a jogtalanságra hivatkozni pedig csak égés...


fizess, és feljts.


ezt vedd tanulópénznek.

2015. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, az előbbi üzenetet nem privátban akartam kűldeni, (a 2. hozzászólónak) de ide is kiírom.

Köszi a hozzászólásod, gondolom te is egy ilyen cégnek dolgozol !!

2015. nov. 24. 14:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első hozzászólónak: ha kell, megadom a telefonszámukat, és érdeklődj utána, ha nem hiszed el.
2015. nov. 24. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jól kitalált (ő szempontjukból) lehúzó gépezet. Inkább mobilon keresztül fizess a parkolásért, igaz hogy drágább mintha automatánál vennéd, de most szerintem a 2 kezedet összetennéd ha eddig úgy fizettél volna.
2015. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A parkolás kezdeténél, általában, valóban nincs türelmi idő; de nem csak Debrecenben. Esetleg, adott településeken, az idő lejártakor szokott lenni. És, nehogy félreértés legyen, több önkormányzat fel is hívja a figyelmet rá.


„Tehát a türelmi idő NEM a parkolás megkezdése és a jegyvásárlás közötti időszakra vonatkozik, mivel ekkor a parkolójegyet haladéktalanul meg kell váltani, vagy elindítani a mobiltelefonos parkolást!” (Budapest, XII. kerület.)

[link]


„Van-e türelmi idő a jegyvásárlásra? Az első jegy megváltására nincs, ekkor a parkolás után haladéktalanul kell a jegyet megváltani.” (Budapest, III. és XIII. kerület.)

[link]

[link]


Van olyan település (például Szombathely), ahol a fizetés nélkül talált jármű adatait ideiglenesen nyilvántartásba veszik, és ha 5 perc elteltével is így találják, akkor érvényesítik a bírságolást.

Vannak olyan települések, ahol, ha a bírságolás időpontja és a jegy időpontja között 5 perctől nem nagyobb az eltérés, akkor – adott, 3-5, munkanapon belül – ezeket a parkolótársaságnál bemutatva, visszavonják a bírságot.


Debrecenben, 2007-ben még képviselői javaslat is volt ezügyben: „Kozlok László

Célszerűnek látná legalább 5 perc türelmi idő biztosítását a büntetőcédulák kihelyezése előtt, esetleg blokkoló cédulán feltüntetni a parkolás megkezdésének időpontját. Amennyiben a járművezető ezt az időpontot jelző dokumentumot bemutatja, mentesülne a pótdíjfizetési kötelezettség alól.”

[link]

Nem tudom, hogy elfogadták-e, hogy volt-e ilyen: mindenesetre, most: nincs.


Szoktak arra hivatkozni, hogy a közterületi parkoló területére is vonatkozik a KRESZ, így 5 percig csak megállás van, nem pedig várakozás, azaz nem parkolás. Erről, éppen Debrecennel kapcsolatban, ügyvéd állásfoglalása is olvasható: „Miért jogellenes a DKV Zrt. ügyfélszolgálatának intézkedése?”, címmel.

[link]

Én, másképp gondolom, mint az ügyvéd úr. A KRESZ-ben pontosan az szerepel, hogy: „Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.” Vagyis, ha a vezető elmegy jegyet venni, nem marad a járműnél, az már nem megállás, hanem várakozás. (Ugyanis, az 5 perc, az feltételes idő, „ha a vezető a járműnél marad”.) És, ez változatlan szöveg, 1975. II. 5. óta.


Az általános kép alapján jó eséllyel szigorú rendeletű településen parkol az ember, és (elvárás miatt, megfelelési kényszer miatt, stb.) szigorú ellenőrrel találkozik.


Ami a befizetést illeti, már sokéves az a pénzügyi rendelet, mely szerint a határidő nem a befizetés határnapját, hanem a beérkezés határnapját jelenti.

Azaz, ha legkésőbb december 5-i határidőre kell befizetnem egy csekket, akkor azt jóval előbb kell megtennem. A posta 2-3 munkanapot ajánl figyelembe venni, emiatt legkésőbb december 3-án biztosan jó befizetni a csekket. Csakhogy idén, december 6. vasárnap, ezért péntekre, 4-ére kell beérkeznie (7-e, hétfő már késő), és 3 munkanappal előtte december 1-e van. Így lesz a határidő 5 nappal rövidebb.

De a határnap után befizetni, már ezelőtt a rendelet előtt is késő lett volna.


A „bírságot” már befizette, ha talál lehetőséget rá, akkor annak jogosságát vitathatja. (Nem reményteljes.)

A késedelmi díjat viszont feltétlen – és késedelme nélkül – fizesse be, mert bírósági úton is érvényesíthetik, az pedig költség- és időigényes. Nem beszélve az esetleges végrehajtásról.

A késedelem, az ön részéről, egyértelmű. Nem arról van szó, hogy a posta a vállalttól/elvárhatótól lassúbb volt; nem is arról, hogy nem jól tudta a határnappal kapcsolatos jogszabályt, és azt hitte, hogy a határnapon még nem késik; hanem, a határnapot is lekéste.


Az sem jó megoldás, ha arra hivatkozik, hogy azért késett, mert jogtalannak, méltánytalannak találta a bírságolást, és mivel ezügyben járatlan, időigényes volt utánajárnia. Ugyanis, ha írásos kifogással, panasszal élt is volna, annak sem lett volna halasztó hatálya. Legfeljebb, siker esetén, visszakaphatta volna a befizetett összeget.


Ön dönt, érdeklődhet másutt is, de, szerintem, a „katonatiszt”-készség a megfelelő.

2015. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2015. nov. 29. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!