Ha ő is akarja, természetesen igen (szerintem): a tulajdonos és az üzembentartó személye nem szükségszerűen azonos.
Ha úgy értetted, hogy a kötelező is az ő nevén volna, az már bizonytalan, ugyanis pl. díjszámításnál van egy jogosítvány szerzésének éve, és amennyiben a szerződő másik felet nem tájékoztatod teljeskörűen, azaz pl. azt írja be a barátnő, hogy van jogsija, akkor a szerződés megtámadható, azaz egy okozott baleset esetén nem a biztosítónak kell kifizetnie a kárt, hanem a barátnőnek... Ettől még nem kizárt, hogy jogsi nélküli emberrel is szerződjön a biztosító, csak való- és életszerűtlen lenne.
2015. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
12/29 anonim válasza:
Lehet az autó tulajdonosa, nem kell, hogy legyen jogosítványa. Még KGFB-t is lehet kötni a nevére, a biztosító szerződik olyan emberrel, akinek nincs jogosítványa az adott kategóriára.
2015. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
13/29 anonim válasza:
ha tudnád hány ember jár úgy kocsival, hogy az autó egy jogosítvány nélküli emberé..
ugyanis az autó egy egyszerű tárgy, akár csirkeólnak is megvásárolhatja bárki..
szóval, ha a barátnőd nevén van az autó, de te használod, az egy teljesen hétköznapi normális eset..akár van tartozásod, akár nincs..biztosítást a nevedre kösd, csak fizetve legyen, és a rendszám stimmeljen.
sok ember milliomos, mégsincs a nevén semmi.
2015. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 19. 19:58
15/29 anonim válasza:
#13: A biztosítást csak az üzembentartó (tulajdonos) nevére kötnek.
2015. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
16/29 anonim válasza:
igen de barátnő nevére csak olcsó autót szabad venni mert ha borul a bili akkor bukod a kocsit
2015. nov. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
17/29 anonim válasza:
vedd meg a nevére az autót, és írjatok egy szerződést, hogy kölcsönadtál neki x forintot (ahol x az autó ára). ha netán szakítanátok, akkor ezzel be vagy biztosítva anyagilag, addig meg nem kell tudnia róla senkinek.
2015. nov. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
18/29 anonim válasza:
Biztosítás kalkulációnál be lehet jelölni a "jogosítvány megszerzésének éve" mezőbe, hogy "nincs vezetői engedély"...szóval lehet biztosítást kötni, de sokkal drágább lesz. Mivel a biztosító joggal feltételezheti, hogy sok különböző ember fogja vezetni a járművet a tulaj helyett, így nagyobb a kockázat is.
2015. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
19/29 anonim válasza:
100%, hogy nem. Október elején vettem autót és volt alkalmam szembesülni a törvényi feltételekkel. Akinek nincs jogsija, annak a nevére NEM lehet biztosítást kötni. A nevére vehetsz autót, mint tulajdonos szerepelhet az adásvételin. Kellesz egy üzembentartó is.
2015. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
20/29 anonim válasza:
Van úgy, hogy sem a tulajdonosnak, sem az üzembentartónak nincs jogosítványa. Mégis lehet biztosítást kötni. Pl. ha a gépkocsi egy cég vagy szervezet tulajdonában van.
Vagy ha egy anyagilag jól eleresztett ember sofőrt foglalkoztat a gépkocsijához. Nehogy már új biztosítást kelljen kötnie, ha kirúgja a sofőrjét és mást vesz föl.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!