Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Romániában lehet magyarul...

Nagy Szili kérdése:

Romániában lehet magyarul jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 12. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet, vannak magyar oktatók, elméleti órákat is tartanak magyarul, valamint elméletből vizsgázni is tudsz magyar nyelven.
2015. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ;)
2015. aug. 12. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Romániában laksz és nem tudsz románul? Na ezért tennén kötelezővé a román nyelvet egész romániában és aki nem tud románul azt kitakarítani az országból!
2015. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-mas veled meg mi a f**z van?


Egyébként ha érettségit akarunk itt Romániában, akkor ugyanazt, érted, ugyamazt az érettségi tételt kapjuk románból, amit a román anyanyelvűek. És igen, kötelező, szóval ne pattogj.

2015. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
akkor miért akarsz magyarul vizsgázni? Nem pattogok csak kicsit bosszant hogy Romániában még mindig ezrek, sőt tízezrek élnek, akik nem tudnak románul.
2015. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Lehet bizony :)

De én azt ajánlom,hogy ha konyítasz a románhoz románul csináld.

Vannak sokan akik nem tudnak románul itt,de hisz ez Románia.

És bizony itt kötelező a román nyelv ha tetszik ha nem !!!

Akár hová mész pl cipős boltokba nem magyarul szólnak hozzád az tuti,vannak olyan eladók akik mind2 nyelven tudnak és beszélnek is veled....na de vissza térve a jogsihoz én azt ajánlom románul csináld.Mikor adod a várost a rendőr románul fog beszélni veled meg ilyenek.

2015. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Ez nálunk egy örök vita marad, hogy magyarul vagy románul, vagy hogy a gyerek magyar vagy román iskolába menjen. Én végül románul csináltam a jogsit, mert tökéletesen beszélem, és gondoltam hogy jó lenne a jogi nyelvet is gyakorolni így, meg ugye ha bármilyen szituba keveredsz az úton, jó ha nem csak makogsz ott egy románnal szemben. De tény, hogy van aki nem tudná románul megtanulni, ugye mindenki az anyanyelvén tud a legjobban tanulni. Én kifejezetten örülök, hogy erre lehetőségünk van.

2015. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, és semmi bajom nincs vele, de Romániában élünk, román állampolgárok vagyunk, román a hivatalos nyelv. Én is beszélek magyarul, de románul jobban, sőt olaszul, angolul és franciául is tökéletesen beszélek, elboldogulok a spanyollal és a portugállal bár nem olyan szinten mint az előbbi nyelvekkel. De a lényeg hogy azért Romániában illene románul intézni a dolgokat és a hivatalos nyelven beszélni.
2015. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!