Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik a jó? Ezek mind 40000...

Melyik a jó? Ezek mind 40000 ezer körül van. NAVON N470 navigáció + iGO8 Európa térkép (43 ország), Garmin Nüvi 255W Európa + NaviGuide Magyarország térkép, TomTom XL Classic Europe 42 navigáció + Európa térkép (32+10 ország). Ha lehet a részletesen.

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A készülékeket nem ismerem, nekem Mio C520 van, de ha jól tudom, akkor az igo8 sokkal jobb, mint a garmin,tomtom saját térképe, igaz ezekre a gépekre is fel lehet rakni az igo-t.A sajátomon én is lecseréltem a miomapot igora, könnyebb frissíteni és részletesebb.
2010. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Igo8-ban jártas vagyok, így tudok válaszolni a kérdésedre!

Először is azt kell szem előtt hagyni, hogy mire szeretnéd használni? Autós navigálás, esetleg túrázni (geocaching), vagy hobbi célra?

Autós navigációkra elegendő a PNA típusú készülékek, míg, túrázáshoz és egyéb célokra PDA alapú eszközök a kiválóak. Én az utóbbit ajánlom, mert ez multifunkcionális, nem csak auós navira, hanem minden célra megfelel, nincs helyhez (autóhoz) kötve, könnyedén telepíthető más járműbe is, vagy akár kerékpárra is fel lehet szerelni!

Fontos, hogy Windows Mobile op.rendszer fusson rajta, hiszen az iGO8-hoz ez szükséges. Mindenképpen iGO8 navi szoftver használatát ajánlom, mivel a TopMap térképkészítő csapata Magyarország részletgazdag térképeit ezen szoftverrel tudod futtatni. Frissítése egyszerű, nem igényel szaktudást.

TomTom és Garmin kissé elavult technikákat alapoz a helyzetmeghatározáshoz, azonban jóval egyszerűbb a kezelő felülete, mint iGO-nak! Korábban MioMap-ot használtam, mivel ezen szoftver is iGO alapú térképeket futtat, csak MioMap megszüntette a frissítéseket, így átálltam a 3D-re.


Ha nincs komoly szándékod, akkor bármelyik PNA készülék, pl. Navon, Navigon megfelel az autós navigáláshoz, és kapható nagyobb szupermarketekben, vagy TESCO-ban 19.900 Ft-ért. Térképet ne vegyél hozzá, mert azt internetről is be lehet szerezni legálisan (pénzért), vagy ismerőstől leklónozod, vagy akár fájlcserélőkben is tört verzió is elérhető (illegális).

Reméle kérdésedre választ kaptál a leírásomból!

2010. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szntem igo a jó, mert annak a térképét könnyedén frissitheted, mert a netről letölthető
2010. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 issti ***** válasza:
100%

Én a Garmint ajánlom.

Egyedül a Garmin magyar térképe frissíthető korlátlanul, legálisan.

Kezelése sokkal kiforrottabb, egyszerűbb, logikusabb annak aki arra akarja használni amire egy GPS való.

Próbáltam az iGO-t is. Jól navigál, elvitt mindenhová, de tele van számomra teljesen felesleges dolgokkal, ami eltereli a figyelmet vezetés közben. Ugyanazt a térképet használja mint a Garmin, tehát ebben nincs különbség.

2010. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!