Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulóvezetők! Milyen hibákat...

Tanulóvezetők! Milyen hibákat szoktatok véteni a 30. óra környékén?

Figyelt kérdés

Az enyémek például:

- Bekanyarodásnál türelmetlenség, nyugodt megállás és várakozás helyett.

- Index késő visszavétele, néha körforgalomba elmulasztása.

- Sebességváltó gyakori figyelése, hol van éppen, akaratlan lenézés.

- Táblák figyelésének elmulasztása (pl. egyirányú, behajtani tilos)

- Kanyarodáskor rossz helyre sorolás (szegély, felezővonal)

- Gyors beesés kanyar után



#hiba #tanulóvezető #vizsga előtt
2015. júl. 8. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a hibák most 8 óra után vannak még. Olyan az oktatóm hogy első órától forgalomba vezetünk. Neked 8. órán milyen volt a vezetésed?
2015. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek általános hibák, amelyek javíthatóak.

Az egyénfüggő, hogy kinek mennyi gyakorlás kell ahhoz, hogy értelme legyen vizsgára jelentkezni... neked a kötelező 30 óránál több kell, a rossz helyre kanyarodás, táblák figyelmen kívül hagyása olyan, hiba, amivel nem érdemes vizsgára jelentkezni.

Behajtani tilos, kötelező haladási irány, egyirányú út, elsőbbségadás tábla figyelmen kívül hagyása azonnali bukást jelent.

Kell még gyakorolnod, de gond nincs.

2015. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A 8. órára már nehezen emlékszem, de határozottan rosszabban vezettem, az elindulások sem mentek mindig berezgés nélkül.

A probléma az, hogy eddig nem is nagyon koncentráltam a táblákra, de most hogy tudatosan figyelek rájuk, így néhány óra alatt már fog menni a figyelésük is.

2015. júl. 8. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek normális hibák tanulóknál, ezeket már csak akkor növöd ki, ha majd vezetsz a jogsival a zsebedben.
2015. júl. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

-nem index kirakása előtt, hanem csak utána néztem a tükrökbe

-körforgalomban nem tudtam jobbra tartani

-vasúti átjáróban körülnéztem újra a sínekre hajtva

-amennyivel haladunk, annyival nem lehet kanyarodni!

-néztem a sebváltót

-nem ment a kanyarban felváltás

-táblákról néha megfeledkeztem (még jó, hogy nem csak egyedül figyeltem)

-gyilkos fék :)

-hajlamos voltam nem észrevenni a gyalogost kanyarodáskor--ekkortájt kezdtem rájönni, hogy még mindig nem értem, hogy miért úgy kell parkolni, ahogy és ezért nem is ment.

2015. júl. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"vasúti átjáróban körülnéztem újra a sínekre hajtva "


Ismerem ezt a hülye szabályt ami szerint mikor rámentél a vasútra, csak egyenesen szabad nézz, mint egy ökör, pedig szerinten nagyon is helyes ha mégegyszer körülnéz az ember, lehet sok esetben életmentő lenne...

2015. júl. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ismerem ezt a hülye szabályt ami szerint mikor rámentél a vasútra, csak egyenesen szabad nézz, mint egy ökör, pedig szerinten nagyon is helyes ha mégegyszer körülnéz az ember, lehet sok esetben életmentő lenne..."


miért? hogyan? Ha már rajta vagy akkor már tök mindegy.

Amúgy az oktató mindig azt mondta, hogy nagyfokú bizonytalanságra vall, ha az ember a sínen újra körülnéz, mert a vizsgabiztos felé azt az infót adja, hogy elsőre nem volt elég körültekintő vagy nem biztos a saját körülnézésében, döntésében.


Amúgy mondjuk tök mindegy. 3 hónapja van jogsim, és most is végignézek újra a sínen, amikor ráhajtok. És közben jót mosolygok magamban, szinte "csakazértis" ézéssel :)

2015. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!