Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen következménnyel járhat,...

Milyen következménnyel járhat, ha a rendőrnek visszakérdezek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a legújabb KRESZ szabályzat szerint addig lehet két biciklisnek egymás mellett menni, amíg a sávjának felén belül van. Jóbarátommal tekertünk hazafelé (állítólag szabályosan) mikor megállított a rendőr és ránkszólt, hogy csak egymás után szabad menni. Most arra vagyok kíváncsi, hogy mivel kell számolni, ha visszakérdezek

2015. jún. 5. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem egyszerűbb azt mondani, hogy igenis biztosúr? Nem kell őket provokálni mert te jársz rosszabbul. Ha elmentek, max vissza tértek egymás mellé ha nagyon szeretnétek és kész.
2015. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló esetben arra, hogy elmagyarázza. De akkor már az intézkedés, s nyoma marad. Esetleg pénztárca is bánja.

Ha jogszerűtlen volt, akkor arra van jogorvoslati lehetőség.

KRESZ kérdésekben mindig meg szoktam nézni a hatályos kreszt. Most kivételesen meg tennéd te?

Nem emlékszem ilyenre, de fejet hajtok, ha mégis.


[link]

2015. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom provokálni őket csak megkérdezném, mert érdekel. Akkor is ez a helyzet?
2015. jún. 5. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a rendőr intézkedik, azzal kell kezdenie, hogy közli ennek az okát. A végén kérdezősködhetsz tőle kissé, s viszont igazoltatást is kérhetsz, ha jogszerűtlennek érzed a eljárást.

KRESZ oktatást nem kell tartani, az nem feladata.

2015. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztában kell lenni a szabályokkal és utána lehet vitatkozni a rendőrrel. Az "úgy tudom" ilyenkor kevés:


"Az úttesten, az útpadkán és a járdán (ha nem tilos) csak egy vonalban szabad

kerékpározni. A kerékpársávon, a kerékpár- és a gyalog-kerékpárúton

egymás mellett is szabad kerékpározni."

2015. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Most már megpróbálom elviselni a rendőröket :D
2015. jún. 5. 22:54
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Elsosorban anyagi, masodsorban egeszsegugyi kovetkezmennyel jarhat.
2015. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!