Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kint hagyok a szélvédő...

Ha kint hagyok a szélvédő mögött egy rakás lejárt parkoló cédulát, megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy hanyagságból nem rakom el a szélvédő mögül a lejárt parkolócetliket, de a sok között van érvényes is. Ezért megbüntethet az ellenőr?

#autó #fizetés #parkolás #ellenszenves szervek
2015. máj. 25. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Benne van az alkotmányban hogy abban az esetben érvényes a parkolás, ha az illető egy rakás lejárt parkolócetlit tesz a szélvédő mögé!!!
2015. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezért nem. Azért viszont igen, hogy előírás, hogy neked jól látható helyen kell elhelyezned a parkolójegyet. Ha nem így teszed és nem veszi észre - vagy lesz artja és nem fogja keresni - akkor megy a mikuláscsomag. Fog készülni 6-8 fénykép, meg fogja örökíteni, hogy érvényes parkolójegy nem volt látható, azt bizonyítsd be, hogy volt :D
2015. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első választ nem értem.


2.: ezt értem, de ha jól leolvasható, csak keresgetni kéne, akkor is jár a bünti?

2015. máj. 25. 23:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyebár vannak íratlan szabályok is. Ez pl. az, hogy ne rakj 8000 cetlit a szélvédő mögé amiből csak 1 az érvényes.
2015. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jól látható, jól olvasható helyen, a szélvédő mögött, azt jelenti, hogy egy pillantással ellenőrizni tudja a parkőr, közterület felügyelő a jegyet, s annak érvényességét.

Nem köteles keresni a sok szemét között, van-e érvényes is.

Otthagy egy csomagot, készít néhány fotót, többek között a szélvédő mögötti szeméthalmazról is, s a többi nem rajta múlik.


Megúszhatod a bírságot, ha tudod igazolni, volt érvényes parkolójegyed, csakhogy a bizonyítás a te feladatod.

Időt, energiát kell ráfordítani, és jó esetben a bírság törlése lesz az eredmény.

Jó az neked, hogy a te hülyeséged miatt legfeljebb a bírság eltörlését tudod elérni, sőt az sem kizárt, hogy nem jársz sikerrel?

2015. máj. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdés vagy fogalmazni tudás hiánya,

vagy pedig trollkodás.

.

A "szélvédő mögött" az bent van a kocsiban, amit parkolásnál le szoktak zárni. A parkolóőr a legjobb jóindulattal sem tud keresgélni köztük!

2015. máj. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát inkább kockáztatnád a büntetést, mert a kocsid egy trágyadomb belülről? Eleve nem értem, hogy lehet otthagyni. Ha lehúzod az ablakot a huzat kiviszi menet közben, de a szélvédőn is tükröződhet ami viszont zavaró nagyon
2015. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az első választ nem értem."


[link]

2015. máj. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2015. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem :D köszönöm a válaszokat! :D
2015. máj. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!