Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az utaknál a szelvényszámok...

Az utaknál a szelvényszámok honnan indulnak?

Figyelt kérdés

Pár helyen láttam, hogy x + x szelvényszámnál van valami.

Utánajártam, megértettem, hogyan működik a rendszer, tehát xkm + xm oké.


De honnan kezdődik a szelvényszámozás?


Egy doksiban olvastam, hogy a 8-as főutat kivéve mindegyik út a Clark Ádám tértől indul, ez is világos. De mi van a 2-3 stb számhegyű főutakkal?


Ahogy elnézem, magasabb rendű útból indulnak el a kisebbek, pl a 311-es a 31-esből. Ilyenkor onnan indul az adott útszakasz számozása?


Illetve mi van ha egy út két magasabb rendűhöz csatlakozik? A 311-es csatlakozik a 40-esbe is meg a 4-esbe. Itt arra gondolok, hogy előrébb van helyezve a sorrendben az aminek azonosak a számjegyei (tehát egy 4x-es út a 4-esből, egy 3x-es a 3-asból)


Persze látom van olyan ami szintén kérdéses:

pl 31-es főút:

M0-s és a 33-as között. Akkor itt a 0-s mint magasabb rendű út lenne a kiindulópont? (ahogy streetview-en nézem, a 33-asnál 124-es km tábla van)


Köszi ha valaki segít megérteni, ez legyen a legnagyobb problémám, tudom:)



#út #szelvény #szelvényszám #főútak #km kő
2015. máj. 5. 17:34
 1/4 A kérdező kommentje:
most látom, hogy a 31-es is a clark-tól indul....
2015. máj. 5. 17:38
 2/4 A kérdező kommentje:
á, ahogy így nézem ,borul az elméletem és csak valaki kitalálta, hogy ez innen, ez onnan indul :)
2015. máj. 5. 18:01
 3/4 Rapi Gábor válasza:
Minden út a 0.-ás km. kőtől indul, illetve ahhoz közelebb eső vége. Az utak száma az óra mutató irányába növekednek. az összekötő utak első száma a felsőbbrendű út száma a második szám a leágazások száma. Szintén a 0.-ás kilométertől kiindulva.
2015. máj. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondoltam, pl ha egy 3x-es út megy a 3-as meg a 4-es között, akkor a 3-astól kezdődik, vagy az M3-astól mert az magasabb rendű. Viszont találtam egy utat (most nem ugrik be melyiket), amelyiknél ez nem így volt, tehát pont ellenkezőleg indult, ezért gondoltam, hogy nem érvényesül 100%-ig a logika, mint az órajárás se az egyik úttal kapcs. (pont a kollégám mondta szintén ezt az óra dolgot és, hogy az egyik útra nem igaz, asszem az 1-esre vagy M1-esre)
2015. máj. 11. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!