Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan is működik most a...

Hogyan is működik most a büntetés?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kaptam kézhez a jogsimat és érdeklődnék arról, hogy most hogy vannak a büntetések.


Találtam egy ilyen oldalt ahol le van írva rengeteg szabálysértés büntetése, de nem teljesen értem.

[link]


Szóval ha mondjuk megállít a rendőr azért, mert nem adtam elsőbbséget, akkor megbüntet a táblázat szerinti 10.000 Ft helyszíni bírságra, és még jön egy csekk majd 20 ezer forintról? Vagy amennyiben megállít úgy csak 10 ezret kell helyben fizetnem, és akkor nem is érkezik csekk?


Valamint egy kalkulátorban az van, hogy ha 50-es táblánál 65-tel megyek és bemérnek, de a rendőr nem jön utánam, akkor nem kapok csekket, viszont ha 66-tal megyek akkor már igen. Ennek mennyi a valóságalapja?


Ne értsetek félre, nem jampiskodni akarok, meg feszegetni a határokat, csak szeretnék tisztában lenni vele mert ezek a büntetések és kockázataik kimaradnak a tananyagból. Előre is köszönöm a válaszokat, mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok :)



2015. ápr. 21. 14:50
 1/1 Beviz Elek ***** válasza:

Ugyanarra 2x nem kapsz csekket.

Ha megállítanak és meg akarnak büntetni, akkor lehetősèg van helyszíni bírságra. Aláírod, adnak egy csekket, befizeted.

Ha nem ismered el, nem írod alá, akkor feljelentés lesz a vége, akkor kapod a magasabbat.

Ezek a számok tájèkoztató jellegűek, ettől el lehet térni.

Gyorshajtásnál a kalkulátor csak azt dobja ki amikor megállítani is lusták, 30ezernél kezdődik a bünti. Ritkán megállítanak és adnak 5-10ezres csekket ezalatt is. Ez annyira ritka, hogy ilyen alkalmakkor lassítani sem szoktam.

2015. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!