Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetésnél mennyire számít a...

Vezetésnél mennyire számít a magassarkúnak a sarokmagassága, és kb. hány centiméter az amiben még lehet?

Figyelt kérdés
Miben különbözik a pedálkezelés módja 2-3cm.és 9-10cm.között? Nekem kb. 1 éve van jogosítványom és voltak gondjaim a cipőkkel ,a 3-4cm még jó ,de ettől magasabban 6-10cm. már nem megy , ha olyan van rajtam akkor leveszem és mezítláb. Amikor először kellet (volna) ilyenben vezetnem néhány perc után úgy döntöttem , hogy cipő le. Azóta is így van ahogy beülök a kocsiba már ki is bújok belőle még ha csak arrébb álok vele akár 10 métert is.
2010. febr. 21. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó, nincs pontos számmal meghatározva a cipősarok magassága. Én pl. próbáltam, de nem érzem biztonságosnak a pedálkezelést mezítláb. Sokkal fixebb, ha erős cipőtalppal nyomom.
2010. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt akkor van veszélye a magassarkú cipős vezetésnek, ha letörik a sarok, és beletiporsz a gázpedálba, előtted lévő autóba rohansz. Mindennek mag van a maga veszélye, vezettem már papucsban és mezítláb ís, ne ez sem veszélytelen! :)
2010. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hirtelen helyzetben szerintem egy magassarkú sem jó. Csak összeakad a lábad. Tarts egy edzőcipőt a kocsiban, ha mész.
2010. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el, hogy milyen cipőben vezet, de a lényeg a biztonság! A nagyon magas cipősarok beakadhat a szőnyegbe, ráadásul én sajnálnám, mert lekopik a sarka:( A legbiztonságosabb a lapostalpú cipő, amiben jól lehet érzékelni a pedálokat, de vannak olyan hölgyek, akik magasabb sarkúban is biztonságosan vezetnek. A vezető a talpával tapossa a pedálokat, a magassarkú cipőben én nem tudnám rendesen tartani a lábam, de egyénenként változó.
2010. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát engem magassarkúban tanítottak meg vezetni:)

Mert mindig a levegőbe volt a sarkam mikor engedtem fel a kuplungot,és magassarkúban kellett mennem hogy rájöjjek mennyivel könnyebb ha lenn a sarkam:)

De azóta nem vennék fel magassarkút,mert nagyon félek hogy beleakad a szőnyegbe és ebből lesz balesetem...csomagtartóba a nike cipő azt jólvan:)

2010. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán életveszélyes. Ha magassarkúban kell megjelenni valahol inkább a kocsiban legyen egy másik cipő, nem papucs. Kutya se fogja nézni miben vezetsz, de biztonságos. Ha meg valahol fáramászol kocsival, vagy csak simán elütsz valaki, akkor már mindegy milyen magas a sarok.

PL. a sarok kitámasztja a pedált, beakad a szőnyegbe, baromi kényelmetlen a feszülő bokának.

2010. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A magassarok konnyen beleakad a szonyegbe es ezert nem tudsz idoben pedalt valtani.De ugy tudom,hogy tilos a mezitlabas vezetes!
2010. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!