Durván mennyi idő alatt lehet megtanulni A-tól Z-ig vezetni, meg az elméletet? (személygépkocsi) Egy nyár elég hozzá?
Attól függ, mit értesz az elmélet megtanulásán. Én 7 éve vizsgáztam. Intenzív KRESZ oktatásra jártam, mindösszesen 4 alkalom. Elsőre sikerült helyesen nyomogatni a gombokat, átmentem.
A csoporttársak közül hasonlóan sikeresek voltak, de nem kis részük úgy, hogy érteni nem értettek semmit, csak begyakorolták a melyik kérdésre melyik gombot nyomjam dolgot.
Ha van érzéked hozzá, jó könyvet használsz, jó oktató tanít, akkor a szabályok logikáját könnyebben megérted, s onnan már vizsga is könnyebb, s majd a közlekedés is.
sztem elég hosszadalmas, eddig bárkivel beszéltem, senkinek sem sikerült turbó idő alatt megcsinálnia (és nekem se, én is egy nyár alatt akartam, fél év lett belőle). a hivatalos ügyintézés miatt nem fogod tudni megcsinálni 1 nyár alatt.
elméletet otthon is lehet tanulni, gondolom ez autósiskolától is függ.
ha letetted a KRESZt, utána adnak csak időpontot vezetésre. És ha már készen állsz a forgalmi vizsgára, ott is elég sokára kapsz időpontot. ezek az idők, okozzák a legnagyobb veszteséget sajnos.....
de lehet h ha előre lebeszélsz mindent a sulival, akkor flottul lemehet az egész
Tanulni meg tudni az két külön dolog, a jogsit szerintem le lehet rakni 1 nyár alatt.
Azaz a papírt megszerezheted szerintem 1 nyár alatt, de vezetni tudni akár évekig is eltarthat.
Ahhoz, hogy jogosítványod legyen, három vizsgát kell tenned.
1 - KRESZ elméleti vizsga (számítógépes teszt)
2 - Forgalmi vizsga (vezetés)
3 - Közúti elsősegély vizsga
Az elsősegély vizsga feltétele a jogosítvány kiadásának, de nem feltétlenül része a tanfolyamnak - szerveznek az autós iskolás is oktatást, de ez Vörös Kereszt hatáskörébe tartozó rész - kell egy igazolás a jogosítvány kiadásához.
Szűk három, hónap (inkább kettő és fél a nyári szünet) necces vállalkozás a jogosítvány szerzés.
Nem lehetetlen, de nagyon sok a buktató, és inkább hamarabb kellene kezdeni, hogy ne szorítson kíméletlenül az idő.
A nyári szünet kezdetére túl kellene lenned az elméleti vizsgán, és akkor a gyakorlatra már jó eséllyel elegendő a nyári szünet.
Az iskolák részére is vannak időhatáros előírások, számítógépes adatbázisa van a közlekedésfelügyeletnek, nem lehet azt megcsinálni, hogy egy tanuló hétfőn jelentkezik tanfolyamra, szerdán meg már vizsgázik...
28 óra elméleti oktatás elvileg kötelező, más kérdés, hogy ezt tételesen nem ellenőrzik, szúrópróba-szerű ellenőrzések lehetnek az iskoláknál, de papíron a 28 órának hitelesnek kell mutatni, ami az iskolák oktatási rendszerében kb, annyit jelent, hogy a beiratkozás után leghamarabb egy hónap múlva jelentkezhet vizsgára a tanuló.
A tanfolyamokon a részvétel elvileg kötelező lenne, de ezt rugalmasan kezelik az iskolák, sőt van lehetőség sok iskolánál online tanulásra, talán neked egy ilyen lehetőséget kellene keresni, és május végén letudni az elméleti részét a vizsgának...
Sikeres elméleti vizsga után lehet jelentkezni gyakorlati oktatásra.
Jellemzően itt is sok kompromisszumot kell kötni, az oktatók nem napi 24 órában tanítanak, és nem is csak egyetlen tanulójuk van.
A kötelező 30 óra nem azt jelenti, hogy mindenképpen érdemes vizsgára jelentkezni, sőt... sok esetben fölösleges 30 óra gyakorlás után (előre nem tudhatod, hogy neked hogy fog menni).
Jellemzően az oktatók 2 órákat mennek egy tanulóval: 1 kevés, a több nagyon kifárasztja a tanulót.. meg lehet beszélni napi szinten 3-4 óra vezetést is, de ez is olyan kérdés, amit előre nem lehet tudni, hogy mennyire bírod.
Kifáradásra a cselekvés lassulásával, esetleg elmaradásával reagál a szervezet - úgy nem lehet tanulni, csak fölösleges stressz helyzeteknek teszi ki magát a tanuló és az oktató is (viszont, aki bírja, annak gyorsan pörög az órarend)
A legtöbb oktató, még ha sűrű programot is csinál a tanulónak, kétnaponta tanítja, a pihenőnapnak is fontos szerepe van.
Ilyenkor egyrészt tud pihenni a tanuló, másrészt az agy olyankor is dolgozik, kielemzi az előző napok eseményeit, sokszor a pihenőnapokon érez rá a tanuló egy-egy fontos részletre...
Tehát még 30 órával számolva is, június közepén kezdve, a vizsga bizony július vége felé lehet... ha nem megy az oktató nyaralni, két naponta két órákat vezettek, és kap időpontot a vizsgára.
Lehet sűríteni a programot (3-4 óra vezetés), de mivel előre nem mérhető le, hogy kb hány óra gyakorlás után lesz sikeres a vizsga, nagyjából azt lehet mondani, hogy a nyár végére meg lehet, ha júniustól már csak a vezetéssel kell törődnöd, az elméletet megcsináltad még a nyár előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!